امروز : دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 23
۲۲:۳۰
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 173048
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۷ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 9372
یک منبع در دولت عراق امروز یکشنبه به خبرگزاری روسی راشا تودی گفت که بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه به عراق اختیار کامل برای حمله به مواضع داعش در ...

یک منبع در دولت عراق امروز یکشنبه به خبرگزاری روسی راشا تودی گفت که بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه به عراق اختیار کامل برای حمله به مواضع داعش در سوریه را بدون کسب اجازه از این کشور داده است.

این منبع گفت که جنگنده‌های عراقی می‌توانند بدون منتظر ماندن برای کسب اجازه از دولت سوریه وارد خاک این کشور شده و مواضع داعش را بمباران کنند ولی دولت سوریه باید در جریان این حملات قرار بگیرد.

جنگنده‌های عراقی طی روزهای گذشته چندین بار مواضع داعش در خاک سوریه را بمباران کردند.

شبکه خبری المیادین نیز گزارش داد که دمشق و بغداد بر ارتقای سطح همکاری امنیتی برای مبارزه با گروه‌های تروریستی در دو کشور توافق کرده‌اند و بر اساس این توافق هر کشور می‌تواند با اطلاع دادن به طرف دیگر مواضع داعش را بمباران کند.

فالح الفیاض مشاور امنیت ملی عراق روز گذشته با سفر به سوریه پیام عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق را تقدیم بشار اسد رئیس جمهوری سوریه کرد.

بر  اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)،‌این پیام بر محور توسعه روابط میان دو کشور و اهمیت ادامه هماهنگی میان آنها در تمام زمینه‌ها به ویژه در خصوص مبارزه با تروریسم و همکاری موجود در این زمینه به ویژه در مرزها میان دو طرف متمرکز است.

عملیات الحشد الشعبی عراق برای پاکسازی داعشی‌های باقی مانده در تکریت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها