امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1731
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۹
تعداد بازدید: 255
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم رونمایی از سند برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم رونمایی از سند برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران که امروز در سینما فلسطین برگزار شد، اظهار داشت: سال 90، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش رونمایی شد و امروز در فروردین سال 92، یکی از اسناد پایین دستی و مهم سند تحول بنیادین یعنی سند برنامه درسی ملی، افتتاح شد.

وی ضمن تشکر از کسانی که برای تدوین سند ملی آموزش و پرورش تلاش کردند، گفت: در کارهای تحقیقاتی اختلاف نظر وجود دارد ولی مهم آن بود که سند برنامه درسی ملی با سند تحول بنیادین همخوانی و همراهی داشته باشد.

حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه در آموزش و پرورش به دنبال تغییر گفتمان و تغییر نگاه به جایگاه نظام تعلیم و تربیت هستیم، افزود: خوشحالیم که مباحث موجود در جامعه، مباحث تحول بنیادین است.

وی با بیان اینکه باید نظام جدید آموزشی از مهر 91 شروع می‌شد، اضافه کرد: اگر نظام جدید آموزشی از مهر 91 اجرایی نمی‌شد، حداقل تا 2 سال دیگر، قطعاً اجرای آن شدنی نبود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: نظام جدید آموزشی و سند برنامه درسی ملی مانند اتوبان است که می‌تواند در آن مدرن‌ترین خودرو و عقب افتاده‌ترین خودروها حرکت کنند؛ مهم برای ما این بود که نظام جدید آموزشی جا بیفتد.

حاجی‌بابایی افزود: 4 سند دیگر مانند سند برنامه درسی ملی داریم که باید تولید کنیم؛ یکی از این اسناد، نظام رتبه‌بندی معلمان است که به سرعت در حال انجام است.

وی به فعالیت هنرستان‌های نمونه دولتی و حضور دانش‌آموزان با معدل بالا در این مدارس اشاره کرد و گفت: طی دو سال گذشته 11 هزار و 400 دانش‌آموز با معدل 19 و 17 به بالا، در مدارس نمونه دولتی تهران درس می‌خوانند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: درصد حضور دانش‌آموزان کشور در هنرستان‌ها در حال حاضر 45 درصد است که اگر به 70 درصد برسد، جشن می‌گیریم.

وی به علاقه‌مندی افراد زیادی برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: 700 هزار نفر متقاضی تحصیل در دانشگاه فرهنگیان بودند که در حال حاضر دانشجویانش از بدو تحصیل استخدام شده‌اند و برخی دانشجویان دانشگاه‌های دیگر نیز علاقه‌مند هستند که حتی انصراف دهند و در سال آینده در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنند.

حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه تعاریف اشتباه باید در آموزش و پرورش برداشته شود، بیان کرد: معلم متخصص کسی است که در پیش‌دبستانی و ابتدایی تدریس می‌کند.

وی تصریح کرد: اگر درباره آموزش و پرورش یک سر سوزن کوتاهی شود، خسران و ضرر آن بسیار است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها