امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17372
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 255
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، در سکوت خبری گروهی متشکل اسماعیل عالی‌زاد دبیر سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، قادر آشنا رئیس مرکز هنرهای ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، در سکوت خبری گروهی متشکل اسماعیل عالی‌زاد دبیر سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، قادر آشنا رئیس مرکز هنرهای نمایشی، مهدی شفیعی معاون مالی مرکز هنرهای نمایشی، علی‌اکبر طرخان مدیر امور بین‌الملل مرکز هنرهای نمایشی،‌ داور برقی نمینی تشریفات بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر، منصور براهیمی مترجم و نویسنده و اصغر امیرنیا مشاور‌عالی معاونت هنری و رئیس شورای اعزام مرکز هنرهای نمایشی نیز به عنوان نماینده معاون امور هنری راهی شصت‌و‌هفتمین جشنواره تئاتر آوینیون فرانسه هستند.

روح‌الله سنایی نویسنده و کارگردان تئاتر خیابانی و کودک و نوجوان به فارس گفت: بنده برای گرفتن دستمزد نمایشم از مرکز هنرهای نمایشی ناامید شدم ولی اخیرا از دوستانم که پیگیر هستند و به مرکز هنرهای نمایشی مراجعه می‌کنند شنیدم که هر بار می‌روند آنجا نزد آقای شفیعی و دیگران وعده پیگیری می‌دهند و معلوم نیست این پیگیری تا چه زمانی قرار است انجام شود.
 
* دست‌های بی‌مدیریتی گلوی هنرمندان را به شدت می‌فشارد
 
وی ادامه داد: آیا این پیگیری‌ها تا بعد از مدیریت آنها و آمدن جدید مدیران جدید قرار است طول بکشد؟ آنها چه طور می‌خواهند این بی‌مسئولیتی خود را پاسخ دهند در حالی که دوستان ما در وادی تئاتر عادت کرده‌اند؛ بی ‌مسئولیتی‌هایی که در چند وقت اخیر زیاد شده است و دست‌های بی‌مدیریتی به شدت گلوی هنرمندان و به ویژه اهالی تئاتر را می‌فشارد و در این چند ماهه اخیر این فشار به سر حد مرگ رسیده است، گویا دوستان با این شیوه مدیریتی قصد کشتن بچه‌های تئاتر را دارند.

* برخی هنرمندان برای گذران معیشت خود مسافرکشی می‌کنند
 
کارگردان نمایش «پیامبر» تصریح کرد: من هنرمندانی را می‌شناسم که در کمال تاسف برای معیشت خود مسافرکشی می‌کنند به خاطر اینکه متأهل و متعهد هستند و مجبور هستند امورات خود را بگذراند.

وی افزود: بخشی بی‌مدیریتی در این چند سال وارد جریان تئاتر شده و بچه‌های تئاتری دچار فشارهای مختلف کرده است، همچنین انتخاب غیرکارشناسانه و ناشایستی در وادی مدیریتی تئاتر شاهد هستیم که اسفناک است مثل حوزه‌ تئاتر خیابانی که با آمدن شهرام نوشیر به دفتر تئاتر خیابانی تمام ماه عسل سه مدیر قبلی را به باد داد به طوری که افرادی از تئاتر خیابانی مجبور شود برای امورات خودش از کار غیرتخصصی خودش بهره بگیرد.

وی با انتقاد به سفر مدیران مرکز هنرهای نمایشی در حالی که اهالی تئاتر محتاج نان شب خود هستند، گفت: دوستان ما قرار است به جشنواره آوینیون سفر کنند اما به طور حتم هیچ اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد و هیچ تئاتری به ایران نمی‌آید که جنبه آموزشی داشته باشد.

* سفر مدیران به جشنواره آوینیون بیلان کاری است/ این هزینه‌ها خرج هنرمندان جوان و مستعد کشور شود
 
کارگردان نمایش «پیامبر» بیان داشت: به هر حال آثاری که در خارج از کشور اجرا می‌شود با فاکتور و پارامترهای خاص خود اجرا می‌شود ولی طبعا به خاطر معذوریت‌هایی که ما داریم آثار شاخص نمی‌توانند در کشور ما اجرا شوند البته اگر مسافران فرانسه بتوانند کاری را انتخاب کنند که اغلب کسانی که راهی آوینیون هستند کارشناس این حوزه نیستند که بخواهند نمایشی را انتخاب کنند.

سنایی با بیان اینکه قطعا سفر آوینیون خروجی ندارد و تنها بیلان کاری است، خاطرنشان کرد: اگر این هزینه‌ها را به جوانان مستعد تئاتر کشور بدهند ضمن اینکه خروجی مطلوب و مناسبی را شاهد خواهیم بود، آثاری فاخر و بین‌المللی نیز تولید خواهد شد.

انتهای پیام/ ا
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها