امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17379
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان امروز (چهارشنبه) در حاشیه رونمایی ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان امروز (چهارشنبه) در حاشیه رونمایی از کتاب «گنجینه‌ جاودانه تاجیکان» به قلم همراه خان ظریفی وزیر خارجه تاجیکستان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره برقراری خط پرواز مستقیم بین تهران و واشنگتن با بیان اینکه ما در این زمینه مشکلی نداریم، خاطرنشان کرد: ما از اینکه برای شهروندان هواپیما برود و بیاید مشکلی نداریم، خود آنها مشکل داشتند. ما با هر کشوری که روابط داریم خواستار ایجاد تسهیلات برای ایرانی‌ها هستیم.

وی افزود: ایرانی‌های زیادی در آنجا هستند ما می‌خواهیم که به راحتی رفت و آمد کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا شما از برقراری این خط پرواز استقبال می‌کنید، اظهار داشت: ‌بله.

رئیس دستگاه دیپلماسی درباره تغییر و تحولات در قطر ابراز امیدواری کرد که شاهد تغییرات و بازبینی جدی در رویکرد قطر در قبال سوریه باشیم.

وی درباره کشته شدن یکی از رهبران شیعه و همراهانش در مصر اظهار داشت: ‌مسئولان مصری باید متوجه باشند که دشمنان درصددند آرامش و انسجام در مصر را برهم بریزند و هوشیار باشند و نگذارند بدخواهان ملت مصر با ایجاد فتنه و زمینه برای آن مردم مصر را دستخوش نا‌آرامی و دچار گرفتاری کنند.

صالحی در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه عربستان درباره اینکه نمی‌توانیم در قبال اقدامات ایران در سوریه سکوت کنیم، اظهار داشت:‌ ما می‌خواهیم بهترین روابط را با عربستان داشته باشیم و اظهارنظر وزیر خارجه عربستان مملو از تناقض است.

وی با بیان اینکه تناقضات در این اظهارات مشهود است، خاطرنشان کرد: ضرورتی به اظهارنظر در این زمینه نیست و امیدواریم وزیر خارجه عربستان به گونه‌ای موضع‌گیری کند که شاهد تقویت روابط باشیم نه دوری از یکدیگر و ما تلاش خود را در این زمینه کردیم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها