امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17387
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، علی لاریجانی دقایقی پیش در همایش نکوداشت مرحوم آیت‌الله سید عزالدین حسینی زنجانی که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، علی لاریجانی دقایقی پیش در همایش نکوداشت مرحوم آیت‌الله سید عزالدین حسینی زنجانی که در تالار صدا و سیما خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: مرحوم آیت الله سید عزالدین حسینی زنجانی از مراجع بسیار بزرگ تقلید بودند بنابراین مردم باید در تاریخ زندگی خود به داشتن چنین شخصیتی ببالند.

وی افزود: حوزه علمیه نیز باید به خود به دلیل داشتن اینچنین شخصیت فیلسوف و عالمی ببالد؛ آیت الله زنجانی از وارستگی اخلاقی خاصی برخوردار بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: یکی از خصوصیات آیت الله زنجانی ویژگی همه جانبه در معارف اسلامی بود؛ تحصیلات ایشان نشان می‌دهد که وی از تبحر خاصی در تمام ابعاد دینی برخوردار بوده و شخصیتی چند بعدی داشتند.

وی تصریح کرد: جلسات ایشان بر علم افراد می‌افزود مخصوصا با شیوه کار ایشان که همواره از تأملات قرآنی و افکاری و زیبایی‌های شعری استفاده می‌کردند و این نیز تأثیرات شگرفی را در یادگیری افراد داشت.

لاریجانی افزود: گفتار آیت الله زنجانی به واقع بر علم و افکار افراد می‌افزود و دیدار وی انسان را یاد خدا می‌انداخت و این را شما می‌توانید در آثاری که از ایشان منتشر شده نیز ببینید.

وی با بیان اینکه یکی از توفیقات این مرد الهی درک خوب از برجستگان عالم فکر و اندیشه بود، اظهار کرد: آیت الله سید عزالدین حسینی زنجانی از برکات حلقه سه‌گانه بزرگ علمی آیت‌الله بروجردی، آیت‌الله خمینی (ره) و آیت الله طباطبایی است که ابعاد شخصیتی این سه بزرگوار نیز در وی متبلور شده است و لذا شاهدیم که شخصیت بزرگ اینچنینی تربیت شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه در بخش دیگری از سخنان با بیان اینکه آیت الله زنجانی روشن‌بینی خاصی در سیاست داشتند اذعان داشت: یکی از دغدغه‌های جدی آیت الله زنجانی همواره دغدغه حکومت اسلامی بود.

وی افزود: یکی از علاقمندی‌های آیت الله زنجانی علاقه به دو متفکر یعنی مرحوم ملاصدرا و غزالی است.

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه ویژگی مهم تمدن اسلامی برجستگی دینی است، خاطر نشان کرد: افرادی که در حوزه علمیه تربیت می‌شوند افراد بسیار برجسته‌ای هستند و این نیز یکی از ویژگی‌های برجسته تمدن اسلامی محسوب می‌شود.

لاریجانی تصریح کرد: مؤلفه مهم جامعه اسلامی باید پیشرفت علم و دانش باشد؛ به واقع یکی از ویژگی‌های برجسته ایشان در بحث‌های فلسفی و کلامی استفاده از ادبیات عرفانی و شعری بود.

انتهای پیام/70003/صا30/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها