امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17390
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 162
حسین شیخ‌الاسلام کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سالروز شهادت شهید بهشتی و ...

حسین شیخ‌الاسلام کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سالروز شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران ایشان اظهار داشت: یکی از مظلوم‌ترین شهدای انقلاب شهید بهشتی است و بسیاری از خدمات ایشان به انقلاب ناشناخته است.

وی بر همین اساس به ملاقات شهید بهشتی با ژنرال هایزر ژنرال چهارستاره آمریکایی اشاره و تصریح کرد: این ملاقات به دستور امام خمینی (ره) صورت گرفت؛ به هایزر گفته بودند که با ارتش شاه علیه انقلاب کودتا کند که واقع ملاقات وی یکی از مؤثرترین ملاقات‌های سیاسی تاریخ انقلاب است.

شیخ‌الاسلام افزود: شهید بهشتی در این دیدار تأکید کرد که با ادامه خونریزی نتیجه عوض نخواهد شد و این یک شاهکار دیپلماسی کمتر شناخته شده‌ای است.

وی در عین حال به توانایی‌های شهید بهشتی مثل چگونگی مدیریت بر مجلس خبرگان قانون اساسی و فهم ایشان از نظریه ولایت فقیه امام خمینی (ره) اشاره کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه در حال حاضر در موضوع بیداری اسلامی، گروه‌هایی مثل اخوان‌المسلمین یک نمونه ارائه نکردند که چگونه قانون شریعت‌ باید در زمین جاری شود؛ خداوند دین و پیامبر اکرم (ص) را فرستاد تا احکام اسلامی در زمین جاری شود و اجرای این احکام در قانون اساسی ما وجود دارد و این اقدام بزرگ را شهید بهشتی انجام داد؛ هرچند افرادی مثل بنی‌صدر، سلامتیان و ملی‌مذهبی‌ها کارشکنی کردند اما ایشان با مدیریت قابل تحسین خود این اقدام را انجام دادند.

شیخ‌الاسلام در پایان خاطرنشان کرد: به اولین دیدارش با شهید بهشتی در کالیفرنیای آمریکا اشاره و خاطرنشان کرد: شهید بهشتی در یک جلسه بچه‌های انجمن اسلامی را در کالیفرنیای آمریکا به خود جذب و آنها را سازمان‌دهی کرد که در واقع اولین ملاقات بنده با ایشان به آن دوران باز می‌گردد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها