امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17407
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کهگیلویه، سید صالح رایگان در  یادواره بزرگداشت حماسه پد خندق که ظهر امروز در حسینیه ثارالله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کهگیلویه، سید صالح رایگان در  یادواره بزرگداشت حماسه پد خندق که ظهر امروز در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه دهدشت برگزار شد با اشاره به رشادت‌های دلاورمردان تیپ 48 فتح استان به فرماندهی شهید سیف‌الله حیدپور در پد خندق اظهار داشت: اتفاق رخ داده در تاریخ چهارم تیرماه سال 67 در تاریخ جنگ مظلوم مانده است.

جانشین گردان حضرت رسول در عملیات پد خندق با تبیین ابعاد این عملیات یادآور شد: تمام خطوط مقدم از شمال شلمچه تا جزایر مجنون در ساعات اولیه شروع عملیات به وسیله آتش دشمن سقوط کرده بود.

رایگان ادامه داد: تنها یگانی که در این تاریخ جانانه جنگید و دشمن را زمین‌گیر کرد تیپ 48 فتح و گردان حضرت رسول بود.

این آزاده دفاع مقدس خاطر نشان کرد: ارتش عراق تمام ترفندهای رسیدن به اهداف را بکار برده بود اما با شجاعت رزمندگان ما زمین‌گیر شدند.

رایگان فاصله 57 متری رزمندگان با کمین دشمن در دژ خندق را از موارد مظلومیت این عملیات خواند و تصریح کرد: رزمندگان در یک راهآب 57 متری با دشمن قرار داشتند و هیچ امیدی به زنده ماندن کسی وجود نداشت.

جانباز واقعه پد خندق با اذعان به اینکه جز توکل بر خدا هیچ راهی برای مقاومت نداشتیم افزود: قطع ارتباط با فرماندهی گردان و تسخیر فرکانس‌های بی‌سیم توسط دشمن راه انتقال مجروحین و شهدا را گرفته بود و هیچ امکانات و ابزاری در اختیار نداشتیم.

رایگان با اشاره به ترفندهای نیروهای عراقی در تضعیف روحیه رزمندگان ما گفت: عراقی‌ها متوجه شده بودند ادامه جنگیدن ممکن نیست و باید حیله‌ای دیگر به کار ببرند بر همین اساس با گفتن سخنانی موهن و ضد ارزشی سعی در تخریب اذهان رزمندگان داشتند.

وی ارسال 16 قایق با نصب پرچم جمهوری اسلامی ایران بر فراز اولین قایق را حیله دیگر دشمن دانست و ابراز داشت: عراقی‌ها به خیال خود می‌خواستند به نیروهای ما بفهمانند که قایق کمکی خودی برای آنان آمده است اما با هوشیاری دلیرمردان  گردان حضرت رسول این توطئه آنان با شکست مواجه شد.

رایگان که از اسرای حماسه پد خندق بود تاریخ پد خندق را مظلوم خواند و افزود: تاریخ 4/4/67 مظلوم بود، مظلوم هست و تا همیشه مظلوم خواهد ماند.

وی ادامه داد: در این تاریخ چنان اتفاقات تاریخی رخ داد که جز سرافرازی، عزت، شهامت و ولایت‌پذیری حاصلی نداشت و همه اینها در سایه لطف خداوند متعال و اطاعت‌پذیری رزمندگان بود.
انتهای پیام/82016/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها