امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17413
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز در آیین بهره‌برداری از مجتمع فولاد پاسارگاد شهر کوار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز در آیین بهره‌برداری از مجتمع فولاد پاسارگاد شهر کوار اظهار داشت: راه و راه آهن، زیرساخت توسعه است و پایه و مقدمه پیشرفت، ارتباطات و حمل و نقل محسوب می‌شود.

وی افزود: امید داریم شبکه ریلی و حمل و نقل اتصال استان فارس به دریا در ماه‌های پایانی دولت دهم محقق شود.

رئیس جمهور ادامه داد: تونل اباصالح به طول 2 هزار و 100 متر مسیر کوهستانی را در شهرستان اقلید کوتاه می‌کند و صرفه‌جویی عظیمی را در وقت و انرژی به دنبال دارد.

احمدی نژاد اضافه کرد: پروژه‌هایی که امروز در فارس افتتاح شد، فولاد پاسارگاد شهر کوار بود که در نخستین سفر به این استان وعده آن را به مردم داد بودیم که در راستای صنعتی شدن فارس گام بلندی محسوب می‌شود، چراکه زمانی فولاد بیاید، پشت سر آن صنایع دیگر نیز می‌آیند.

وی در ادامه گفت: معدن، تبدیل سنگ به شمش فولاد، تبدیل شمش به محصول، سه بخش صنعت فولاد است که فارس تنها در نخستین بخش یعنی معدن مشکل دارد.

رئیس جمهور اضافه کرد: در این زمینه نیز با محیط زیست رایزنی‌های لازم را صورت داده‌ایم تا مشکل زیست‌محیطی معدن در این زمینه را برطرف کند.

احمدی نژاد ابراز داشت: گشودن یک گره از مشکلات مردم برابر 70 هزار حج است چراکه خداوند تنها یک بار سفر به آن را واجب کرده است.

احمدی نژاد تصریح کرد: با وجود بداخلاقی‌های همه‌جانبه، حرکت ملت ایران به سوی قله‌های پیشرفت پرشتاب است و هیچ قدرتی نمی‌تواند آن را انکار و یا مهار کند.
انتهای پیام/ 2448‌/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار