امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17416
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 85
صادق آهنگران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: حبیب‌الله معلمی، کارهایش را برای خداوند انجام می‌داد و همین سبب شد که تا ابد در ...

صادق آهنگران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: حبیب‌الله معلمی، کارهایش را برای خداوند انجام می‌داد و همین سبب شد که تا ابد در اذهان ماندگار شود.

این مداح اهل بیت (ع) در ادامه به بیان برخی خصوصیات حبیب‌الله معلمی پرداخت و گفت: وی فرد کشاورز و آدم مخلصی بود که سواد وی سواد قدیم بود.

به گفته نغمه‌سرای دوران دفاع مقدس، خداوند از میان همه شاعران و مداحان کشور حبیب‌الله معلمی را برای هشت سال دفاع مقدس انتخاب کرد تا اشعاری را برای این برهه طلایی از تاریخ جمهوری اسلامی ایران بسراید.

وی با با بیان اینکه معلمی کلاسیک نبود و تحصیلات علمی و ادبی نداشت افزود: وی با باطن پاک، ارادت خاص به امام حسین (ع)، امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی باعث شد که خداوند متعال وی را برای سرودن اشعاری برای دفاع مقدس برگزید.

آهنگران تاکید کرد: اخلاص مرحوم معلمی باعث شد که با اشعارش هشت سال دفاع مقدس را اینگونه ورق بزند و تمام شهدا با اشعار وی مأنوس باشند.

این مداح اهل بیت (ع) دلیل ماندگاری اشعار حبیب‌الله معلمی را صفا و اخلاص وی بیان کرد و گفت: مهم‌ترین و بارزترین صفت حبیب‌الله معلمی که باعث ماندگاری اشعار وی ‌شد این بود که همیشه کارش را برای خدا انجام می‌داد و کاری که برای خدا انجام شود باقی خواهد ماند چرا که خداوند ماندگار است.

آهنگران در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد خاطراتش با حبیب‌الله معلمی نیز گفت: ان شاء‌الله وقت زیاد است و خاطراتم را برای شما بازگو می‌کنم زیرا با حاجی خاطرات زیادی دارم.
انتهای پیام/72010/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها