امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1742
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۹
تعداد بازدید: 203
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از اهواز، محمدجواد محمدی‌زاده در آیین بهره‌برداری از  سیستم پرس پتروشیمی خوزستان که در منطقه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از اهواز، محمدجواد محمدی‌زاده در آیین بهره‌برداری از  سیستم پرس پتروشیمی خوزستان که در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر انجام شد، اظهار کرد: یکی از شاخص‌های توسعه کشور توجه جدی به صیانت از محیط زیست است.

وی افزود: کار در حوزه نفت و گاز، به شکل کلی فعالیت با هیدروکربن‌ها یعنی آلاینده‌‌گی است، لذا در این زمینه نیازمند مدیریت در زمینه صیانت از زیست محیطی هستیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست خاطرنشان کرد: مدیران صنایع نفت و گاز باید تهدیدهایی که در این حوزه‌ها وجود دارد را مدیریت کنند و توانایی‌ها و فرصت‌های این صنایع را نیز کنترل و گسترش دهند.

وی تصریح کرد: اگر چه صنعت نفت و گاز یک نعمت خدادادی است و می‌تواند به دلیل خطرات آن یک تهدید به شمار بیاید اما می‌توان با مدیریت صحیح از این تهدید فرصت ساخت.

محمدی‌زاده در ادامه با انتقاد از عملکرد مدیریت زیست محیطی در دوران سازندگی اظهار کرد: متاسفانه در دوران سازندگی به مفاهیم زیست محیطی کمتر توجه شد و در آن دوران اصل بر این بود که یک واحد فرهنگی و تولیدی ایجاد شود اما به چگونگی ایجاد آن توجه چندانی ‌نشد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم توجه نیازهای جامعه در همه کارها و نهادینه شدن نگاه راهبردی و عمومی خاطرنشان کرد: ارزش کار آن زمان نمایان می‌شود که فعالیت‌ها به صورت صنفی و جزیره‌ای دیده نشوند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست تصریح کرد: توسعه‌ای باارزش است که پایداری داشته باشد و آثار مخرب برای محیط زیست نداشته باشد.

وی با اشاره به تلاش‌های جدی متخصصان داخلی برای خودکفایی در زمین امحا روغن‌های خطرناک گفت: با پیگیری و تلاش جوانان ایرانی، دیگر روغن‌های خطرناک آسکارل برای امحا به کشورهای اروپایی فرستاده نمی‌شود.

محمدی‌زاده با اشاره به توانایی مجتمع‌های پتروشیمی ماهشهر برای اجرای این فرآیند افزود: این امکان در کشور فراهم شده که کشورهای منطقه نیز از برای امحای پسماندهای خطرناک از ظرفیت موجود در ایران استفاده کنند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر مدیریت آلاینده‌‌ها و توسعه آن در ایران، به سطح بین‌المللی رسیده است خاطرنشان کرد: ظرفیت ایجاد شده در کشور، در منطقه بی‌نظیر و در آسیا نیز به صورت محدود وجود دارد.

انتهای پیام/2329/ر40/گ1003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها