امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17424
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۸
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی تحلیلی در خصوص انتخابات ۲۴ خرداد تأکید کرد: هنر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی تحلیلی در خصوص انتخابات ۲۴ خرداد تأکید کرد: هنر نظام اسلامی و مدیریت راهبردی رهبر انقلاب بود که با تبدیل صحنه انتخابات به یک فرصت بزرگ برای نظام و کشور، چند هدف راهبردی را به صورت همزمان در پرتو انتخابات و خلق حماسه سیاسی تحقق بخشید که یکی از آنها ابطال «نظریه تقلب» بود.متن این یادداشت که با عنوان «حماسه سیاسی و ابطال نظریه تقلب» به رشته تحریر درآمده و نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قرار گرفته، به شرح ذیل است:

در سال 88 یک جریان سیاسی مبتنی بر نظریه‌ تقلب در انتخابات، شیرینی مشارکت 85 درصدی مردم در انتخابات را به تلخ‌کامی کشاند و خسارت‌های مادی و معنوی فراوانی را به نظام و کشور تحمیل کرد.

دشمنان خارجی و بدخواهان داخلی طی 4 سال گذشته، بر اساس همین نظریه، تلاش کردند تا انتخابات ایران را از اعتبار انداخته و به آرزوی خود در ایجاد گسست بین مردم و نظام دست یابند؛ دشمنان برای فرو ریختن اعتماد مردم به نظام و گسستن پیوند مقدس امت با امام، صدها ترفند سیاسی، اقتصادی و امنیتی را در بستر و پیش زمینه‌های جنگ نرم به کار بستند، لکن با تبدیل شدن انتخابات 24 خرداد به یک حماسه سیاسی، نه تنها تمامی این ترفندها نقش بر آب شده بلکه آن «نظریه تقلب» بود که فرو ریخت و ابطالش اثبات گردید.

این هنر نظام اسلامی و مدیریت راهبردی رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی بود که با تبدیل صحنه انتخابات به یک فرصت بزرگ برای نظام و کشور، چندین هدف راهبردی را به صورت همزمان در پرتو انتخابات، با خلق یک حماسه سیاسی تحقق بخشید و ابطال «نظریه تقلب» یکی از این اهداف راهبردی بود که حاصل گردید.

موفقیت نظام در این موضوع، آنچنان برجسته بود که دشمنان خارجی و ضدانقلاب خارج‌نشین را نیز به اعتراف واداشت و آنان مطالبی را گفتند که تا پیش از این، با کنایه هم اشارتی به آن نمی‌کردند.

نمونه‌هایی از این اظهارات عبارتند از:

- پایگاه اینترنتی "گویا نیوز": برگزاری انتخاباتی سالم و بی مسأله که همه جناح‌ها نسبت به سلامت آن معترفند را می‌توان احیای دوباره اعتماد مردم به نهاد انتخابات در ایران و شکست مطلق پروژه مشروعیت زدایی از جمهوری اسلامی ارزیابی کرد.- پایگاه آلمانی "اشتارد": انتخابات ایران، دروغ‌هایی که مشروعیت آن را زیر سؤال می‌برد، برملا کرد.

- BBC فارسی در یادداشتی با عنوان «انتخابات 92؛ مراسم تدفین جنبش‌ سبز و احیای نظام» می‌نویسد: "جمهوری اسلامی انرژی جنبش سبز را مهار کرد و به سوی پذیرش اصول و قواعد حکومت در عمل سیاسی کانالیزه کرد".

- پایگاه کانادایی "گلوبال ریسرچ": انتخابات ایران، به وضوح مردمی‌تر و دمکراتیک‌تر از انتخابات آمریکا و اسرائیل است؛ نظام آمریکا چنین احترامی را به مردم نشان نمی‌دهد.

- وب‌سایت BBC فارسی: مخالفان با شرکت در انتخابات، از موسوی و کروبی و ادعای تقلب عبور کرده‌‌اند.

- پایگاه اینترنتی "خودنویس" وابسته به اپوزیسیون، در تحلیلی مفصل انتخابات 24 خرداد را از زوایای گوناگون بررسی کرده و نظریه تقلب در انتخابات 88 را با یک علامت سؤال جدی مواجه می‌سازد؛ در این تحلیل، ضمن اشاره به شکست خط تحریم‌کنندگان انتخابات با توجه به مشارکت گسترده مردم آمده است: "حماسه سیاسی که درباره انتخابات گفته شد، از جمله مهر پایان به جنبش سبز و شعار «رأی من کو» بود. با توجه به اینکه افکار عمومی و به خصوص رأی‌دهندگان به آقای روحانی بر این باور هستند که در شمارش آرا تقلبی صورت نگرفته، این پرسش جدی مطرح شده که آیا ادعای مخالفین نظام برای تقلب در ۴ سال پیش صحیح بوده است و چرا این بار مخالفین چنین ادعایی را مطرح نمی‌کنند؟".

در داخل کشور و از سوی عناصر و چهره‌های شاخص و اصلاح‌طلب نیز به این حقیقت اعتراف شد که سازوکار انتخابات در ایران از سلامت برخوردار است؛ به عنوان نمونه آقای عارف از نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در جمع اعضای ستادهای مرکزی و استانی خود می‌گوید: "انتخابات پرونده شبهه تقلب و تخلف را برای همیشه بست".

با اثبات بی‌پایه و اساس بودن «نظریه تقلب»، سؤال این است که سردمداران طرح این ادعا در سال 88، با توجه به خسارت‌های وارده به نظام و کشور، چه پاسخی را برای مردم در قبال مواضع و رفتار خسارت کار خود دارند؟

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها