امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17428
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۸
تعداد بازدید: 155
خروج گروهک نفاق از فاز سیاسی و ورود به فاز تروریستی و مسلحانه از روز ۳۰ خردادماه ۱۳۶۰ هجری خورشیدی، هم‌زمان با تظاهرات مسلحانه اعضای این گروهک رسمی ...

خروج گروهک نفاق از فاز سیاسی و ورود به فاز تروریستی و مسلحانه از روز ۳۰ خردادماه ۱۳۶۰ هجری خورشیدی، هم‌زمان با تظاهرات مسلحانه اعضای این گروهک رسمی شد. درگیری‌های مسلحانه با استفاده از سلاح سبک و بمب‌گذاری و ترور همه مخالفان گروهک منافقین از مردم عادی گرفته تا مسؤولان بلندپایه کشور برنامه‌ای بود که این گروهک برای سرنگونی سریع و چندروزه جمهوری اسلامی در پیش گرفته بود.

نخستین شخصیتی که از میان مسؤولان برای حذف در نظر گرفته شده بود، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امام جمعه جوان و ۴۲ ساله تهران بودند. قرار بود برای شروع ترور سران نظام، ایشان را با انفجار بمب صوتی به شهادت رسانده و فردای آن روز، آیت‌الله دکتر بهشتی رئیس وقت دیوان عالی کشور، ‌تعدادی از وزرا و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی که همگی عضو حزب جمهوری اسلامی بودند، حین برگزاری جلسه این حزب با انفجار بمبی بسیار قوی، ترور شوند. 

روز ششم تیرماه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه تهران، نماینده حضرت امام خمینی قدس سره در شورای عالی دفاع و عضو برجسته شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی در مسجد ابوذر در جنوب غرب تهران، جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ داشتند.

قرار بود منافقین با انفجار بمب صوتی کارگذاشته شده در ضبط صوت بزرگی که روی تریبون سخنرانی حضرت معظم‌له قرار داده شده بود، ایشان را ترور کنند. اما سوءقصدی که می‌توانست به فاجعه‌ای بزرگ منجر شده و نزدیک‌ترین یار حضرت امام و رهبر آتی انقلاب را از جمهوری اسلامی بگیرد، با خواست و مشیت الهی نافرجام ماند و بمب به طور کامل عمل نکرد.

در عین حال، همان میزان از انفجار نیز جراحات بسیاری بر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای وارد کرد و کتف مبارک راست آسیب دید، استخوان ترقوه‌شان شکست و چند رگ و عصب دست راست‌شان نیز قطع شد؛ اما به لطف خداوند متعال و برای آنکه پروردگار عالم، ایشان را برای رهبری انقلاب اسلامی در نظر داشت، حضرت معظم‌له گرچه جانباز شدند ولی برای انقلاب محفوظ ماندند.

روزنامه کیهان در گزارشی در فردای حادثه(شماره ۷ تیر ۶۰) نوشت:

«دیروز بخش وسیعی از مردم در مقابل بیمارستان جمع شده بودند... دست به دعا برداشته بودند و با چشم‌های اشک‌آلود از خدا می‌خواستند امام جمعه تهران زنده بماند و توطئه آمریکا نقش بر آب گردد... از هر کس و هر دسته‌ای که سؤال می‌کردیم، مردم بلافاصله پاسخ می‌دادند این کار، کار جنبشی‌ها [= سازمان] است... عمو حسین گفت مگر در نماز جمعه این هفته شرکت نکردید؟ در آنجا آقای خامنه‌ای به سران مجاهدین گفت شماها را خوب می‌شناسیم، شماها کار امریکا را آسان کردید... اما معلوم بود که جنبشی‌ها نمی‌توانستند کیفر آقای خامنه‌ای را فی‌المجلس ادا کنند! لذا «به زودی و به طور مضاعف» یعنی در همین دیروز به مسجد ابوذر رفتند و در ضبط صوت مواد منفجره گذاشتند».

حضرت امام خمینی رضوان‌الله تعالی علیه در پی این حادثه پیامی خطاب به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صادر فرمودند:

«اکنون دشمنان انقلاب با سوءقصد به شما که از سلاله رسول اکرم(ص) و خاندان حسین ‌بن علی(ع) هستید و جرمی جز خدمت به اسلام و کشور اسلامی ندارید و سربازی فداکار در جبهه جنگ و معلمی آموزنده در محراب و خطیبی توانا در جمعه و جماعت و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب می‌باشید، آن قدر از بینش سیاسی بی‌‌نصیبند که بی‌درنگ پس از سخنان شما در مجلس و [نماز] جمعه و پیشگاه ملت به این جنایت دست زدند و به کسی سوءقصد کردند که آوای دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمین جهان طنین انداز است... آیا با این اعمال وحشیانه و جرایم ناشیانه وقت آن نرسیده است که جوانان عزیز فریب‌خورده از دام خیانت اینان رها شوند، و پدران و مادران، جوانان عزیز خود را فدای امیال جنایتکاران نکنند و آنان را از شرکت در جنایات آنان برحذر دارند؟».

آیت‌الله بهشتی رییس دیوانعالی کشور که فردای آن روز در انفجار حزب جمهوری اسلامی، به همراه ۷۲ تن از سران نظام مقدس اسلامی به دست منافقین کوردل به شهادت رسید و محمد‌علی رجایی نخست‌وزیر وقت و رئیس‌جمهور بعد که ۲ ماه پس از ترور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همراه با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد باهنر در دفتر نخست وزیری با انفجار بمب توسط گروهک نفاق شهید شدند نیز در بیانیه‌های جداگانه‌ای ترور امام جمعه تهران را محکوم کردند.

«محمدجواد قدیری مدرس» مشهور به «جواد قدیری» که عضو مرکزیت منافقین، از اعضای قدیمی و مطرح گروهک نفاق و نفوذی منافقین در کمیته انقلاب اسلامی بود، از طراحان اصلی انفجار مسجد ابوذر و ترور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بود که پس از انجام این سوءقصد از ایران فرار کرد.

مشیت الهی بر این قرار گرفته بود که چند ماه بعد در مهرماه ۱۳۶۰ حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای از سوی مردم ایران به ریاست جمهوری برگزیده شوند و پس از انتخاب مجدد در سال ۶۴، با پایان دوره ریاست جمهوری‌شان در سال ۶۸ که همزمان شد با ارتحال ملکوتی بنیان‌گذار حکیم جمهوری اسلامی، حضرت معظم‌له با آرای اکثریت اعضای مجلس خبرگان، رهبر انقلاب اسلامی شوند و سکان کشتی جمهوری اسلامی را در دریای توفانی دنیا به بهترین نحو به ساحل موفقیت، پیشرفت و آرامش رهنمون شوند و دعا می‌کنیم با ظهور عاجل امام زمان روحی و ارواح‌العالمین لتراب مقدمه الفداء، پرچم این نظام عزیز را به صاحب اصلی‌، حضرت امام مهدی موعود عجل‌الله تعالی فرجه الشریف تحویل دهند؛ ان‌شاءالله.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها