امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17433
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۸
تعداد بازدید: 84
به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده این نیرو در آئین روز جهانی دریانوردی و تجلیل از دریانوردان نمونه گفت: ...

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده این نیرو در آئین روز جهانی دریانوردی و تجلیل از دریانوردان نمونه گفت: نیروی دریایی تا به امروز ضمن همراهی بیش از 2000 کشتی تجاری و نفتکش، قریب به 150 درگیری با دزدان دریایی داشته است و چندین گروه از آنها را دستگیر و به مقامات قضایی مربوطه تحویل داده است.

وی در ادامه افزود: امروز ما ادعا می­کنیم به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امنیت دریایی را تا جنوب هندوستان و مدار 10درجه برقرار و در همین راستا نه تنها به کشتی­های کشورمان بلکه به کشتی­های سایر کشورهایی که درخواست همکاری داشته­اند نیز کمک کرده­ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین اذعان داشت: ما می­توانیم با تعامل مثبت و همدلی که در بین تمامی ارگان­های دریایی کشور وجود دارد، شاهد پیشرفت­های چشمگیر کشور در این زمینه باشیم و ضمن حفظ اقتدار، تمامی تحریم­ها را بی­اثر کنیم.

دریادار سیاری با اشاره به این­که چرخه اقتصادی از طریق  دریا می­چرخد، گفت: منافع و منابع راهبردی و کلانی در دریا داریم. به­خصوص منابع غذایی دریایی که کمترین درصد استفاده از این منابع در کشور ماست. ما باید بتوانیم از این مواد غذایی خدادادی در دریا برای پیشرفت اقتصادی کشور استفاده کنیم و همه عزیزان مسئول در این زمینه باید کوشا باشند تا کشوری دریا محور بسازیم.

گفتنی است، در این آئین که با حضور مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، از ناخدا دوم عرشه عبدالوهاب طاهری، ناخداسوم مکانیک داود قلی­زاده و ناواستواریکم تکاور اردشیر امیری به­عنوان دریانوردان نمونه تقدیر شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها