امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17439
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۸
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، «گریگور آراکلیان» سفیر جمهوری ارمنستان در تهران امروز (چهارشنبه) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، «گریگور آراکلیان» سفیر جمهوری ارمنستان در تهران امروز (چهارشنبه) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار، پیوندهای دوستانه تاریخی دو ملت را بستر مناسبی برای رشد و توسعه همکاری‌های فیمابین در عرصه‌های گوناگون خواند و افزود: حُسن همجواری و وجود اشتراکات فراوان میان ایران و ارمنستان زمینه‌های فراوانی برای همکاری نزدیک دو کشور پیرامون موضوعات مورد علاقه دو جانبه و منطقه‌ای فراهم آورده است.

وی بر این اساس بر حمایت از توسعه مناسبات دوستانه دو کشور در عرصه‌های مختلف تأکید کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنانش با بیان اهمیت مراودات اقتصادی و بازرگانی، بر بهره‌گیری از تمام فرصت‌ها و ظرفیت‌های دو کشور برای گسترش همکاری‌های اقتصادی، تجاری، صنعتی و بازرگانی فیمابین تأکید کرد.

وی در همین زمینه نقش همکاری‌های پارلمانی را در شناخت امکانات و زمینه‌های گسترش روابط اقتصادی بسیار با اهمیت برشمرد.

بروجردی همچنین خواستار افزایش رایزنی و مراودات فیمابین کمیسیون‌های سیاست خارجی در مجالس دو کشور شد.

«گریگور آراکلیان» سفیر ارمنستان در تهران نیز در این دیدار با تبریک برگزاری پرشور و موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا در ایران، نسبت به بسط و گسترش هر چه بیشتر مناسبات دو کشور در آینده ابراز امیدواری کرد.

وی همچنین از عزم و اراده دولت و پارلمان ارمنستان برای گسترش ارتباطات دوستانه فیمابین خبر داد و تصریح کرد: باید از تمامی ظرفیت‌ها برای توسعه و گسترش مناسبات دوستانه دو کشور در عرصه‌های مختلف استفاده کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها