امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1746
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۹
تعداد بازدید: 216
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس،جواد نصیری، دبیر این کنگره افزود: هدف از برپایی این کنگره تبادل تجربیات در زمینه شیوه های نوین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس،جواد نصیری، دبیر این کنگره افزود: هدف از برپایی این کنگره تبادل تجربیات در زمینه شیوه های نوین درمان بیماری های مختلف کودکان در حوزه دستگاه ادراری و تناسلی میان متخصصان داخل و خارج کشور است.

وی ادامه داد: انجمن جراحان کودکان ایران با همکاری مرکز تحقیقات جراحی کودکان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مراکز جراحی کودکان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور نسبت به برپایی این کنگره چهار روزه اقدام کرده است.

به گفته نصیری، رشته جراحی کودکان تمام زمینه‌های جراحی کودکان را به جز جراحی‌های مربوط به قلب، مغز، چشم و ارتوپدی از بدو تولد و در مواردی پیش از تولد تا 18 سالگی در بر می‌گیرد.

 وی افزود: انجمن جراحان کودکان ایران همه ساله موضوعی را به عنوان موضوع کنگره خود انتخاب می‌کند که با توجه به اهمیت و شیوع بیماری های اکتسابی (بیماری هایی که کودک پس از تولد بدان دچار می شود) و نقص تکاملی دستگاه ادراری در میان کودکان این مورد را به عنوان موضوع بیست و یکمین کنگره سالانه انجمن جراحان کودکان ایران، انتخاب کرده است.

دبیر بیست و یکمین کنگره سالانه انجمن جراحان کودکان ایران تصریح کرد: در کنگره امسال قرار است، 60 مقاله درارتباط با مشکلات سیستم ادراری، تنگی های حالب به لگنچه، اکستروفی مثانه (بازماندن مثانه از دوران جنینی)، اختلالات مجاری ادرار و ریفلاکس (برگشت ادرار به مثانه) و ابهام جنسی در نوزادان و کودکان و نحوه برخورد با این بیماری ها مطرح شود.

      وی با اشاره به اینکه در این کنگره بحث مفصلی در زمینه تشخیص و درمان بیماریهای نقص تکاملی جنین و جدیدترین روشها در درمان فتق کشاله ران، نقص تکاملی مقعد و دستگاه ادراری با استفاده از لاپاراسکوپی از سوی سخنرانان ارائه خواهد شد، اضافه کرد: در این کنگره روش های مختلف جراحی در اختلالات حرکتی مثانه، جراحی جنین و موضوع مولکولار بیولوژی در تومور ویلمز از سوی سخنرانان داخل و خارج کشور مطرح می‌شود.

در این کنگره همچنین مباحث مربوط به عفونتهای ادراری، بی اختیاری ادراری، شب ادراری، سنگ های ادراری در کودکان، ختنه و سرطانهای دستگاه ادراری تناسلی کودکان نیز عنوان می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها