امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17476
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مدیر عامل پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد با اشاره به طرح توسعه این پالایشگاه در جمع ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مدیر عامل پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد با اشاره به طرح توسعه این پالایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: با وجود این که از سال ١٣٨٧مجموعه جدیدی به این پالایشگاه اضافه نشده است، در همین حال با انجام اقداماتی مانند تعمیرات اساسی و بهینه‌سازی ظرفیت تولید پالایشگاه سیر صعودی متناسبی داشته است.

محسن حسنی ادامه داد: ظرفیت تولید پالایشگاه از ١٥.٨ میلیارد متر مکعب در سال ٨٧ به ١٧.١٩ میلیارد مترمکعب گاز در سال گذشته رسید.

وی تصریح کرد: تولید گوگرد نیز از ٥٨٢ هزار تن در سال ١٣٨٧به میزان ٦٢٦ هزار تن در سال ٩١ رسیده است.

در ادامه این نشست، حسنی به برخی پروژه‌های پژوهشی در پالایشگاه خانگیران سرخس اشاره کرد و تهیه آسفالت گوگردی را یکی از این پروژه ها برشمرد و گفت: در این پروژه با جایگزینی ٤٠ درصدی گوگرد به جای قیر در آسفالت، کاهش هزینه قابل توجهی ایجاد شده است، بر این اساس در صورت عدم صادرات گوگرد، از این محصول می توان در بخش های دیگر استفاده کرد.

حسنی گفت: نسبت گاز مصرفی پالایشگاه نسبت به گاز خام دریافتی از 3.6 درصد در سال ١٣٨٧ به ٢.٣ درصد در سال ٩١ کاهش یافته و پیش بینی شده است، در سال ٩٤ نیز به ١.٥ درصد برسد.

حسنی در پایان گفت: پالایشگاه شهید هاشمی نژاد با ظرفیت تولید ٥٠ میلیون متر مکعب گاز در روز، تامین گاز شش استان حوزه شمال و شرق کشور شامل خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، مازندران و بخشی از استان سمنان را برعهده دارد
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها