امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17477
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز اکثر شرکت‌ها در بازار سرمایه با صف خرید سنگین مواجه شدند و همین امر ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز اکثر شرکت‌ها در بازار سرمایه با صف خرید سنگین مواجه شدند و همین امر موجب شد تا شاخص، 793 واحد دیگر رشد کند. به گفته بسیاری از معامله‌‌گران بازار، ایجاد تعادل در بازار ارز و  ترسیم آینده مثبت موجب این رونق شده است.
بر اساس این گزارش شاخص کل هم اکنون در محدوده 49 هزار و 427 واحدی قرار گرفت و ارزش بازار نیز افزایش قابل توجهی نسبت به روز گذشته داشت و با افزایش بیش از 2 هزار میلیارد تومانی به بیش از 235 هزار میلیارد تومان رسید.
همچنین صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس که با کاهش‌های خود طی روزهای گذشته برخلاف جهت بازار حرکت می‌کرد امروز با افزایش 172 واحدی، شاخص کل را تحت تأثیر گذاشت.

بر اساس این گزارش؛ پالایش نفت اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری غدیر، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی، ملی صنایع مس ایران بیشترین تأثیر را در شاخص کل گذاشته‌اند.

یادآور می‌شود: شرکت‌هایی از جمله نیروکلر، سیمان بجنورد، صنایع آذر‌آب، ایران‌خودرو دیزل، بیمه ملت، نورد آلومینیوم و پتروشیمی آبادان بیشتری افزایش قیمت را داشته‌اند؛ در این میان شرکت‌های الکتریک خودرو شرق، سایپا، کارخانجات قند قزوین، پارس خودرو، زامیاد، سرمایه‌گذاری سایپا، مهر‌کام پارس بیشترین کاهش قیمت را داشته‌اند.

همچنین امروز در بازار نقدی فرابورس شاخص کل با افزایش 14.5 واحدی به 574 واحد رسید و ارزش بازار اول و دوم نیز به محدودده 506 هزار میلیارد ریال قدم گذاشت.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها