امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17480
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 96
پیرو سخنان برنانکه رییس فدرال رزرو، مبنی بر کاهش خرید اوراق قرضه، طلا وارد کانال 1200 دلار شد و همانطور که گفتیم انتشار آمار مثبت اقتصادی آمریکا از ...

پیرو سخنان برنانکه رییس فدرال رزرو، مبنی بر کاهش خرید اوراق قرضه، طلا وارد کانال 1200 دلار شد و همانطور که گفتیم انتشار آمار مثبت اقتصادی آمریکا از این پس موجب افزایش ارزش دلار و سقوط بیشتر انس خواهد شد.

شب گذشته نیز آمار شاخص آمار مصرف کننده در ماه ژوئن اعلام شد که بهترین آمار در مقایسه با 5 سال گذشته در آمریکا بود که موجب سقوط 3 درصدی اونس جهانی شد و در کنار آن بازار‌های سهام مثبت شدند.

دیشب همچنین آمار فروش خانه‌های نوساز در آمریکا اعلام شد که با افزایش همراه بود؛ بر اساس پیش‌بینی تکنیکالیست‌ها، حرکت اونس به سمت 1226 آغاز شده است؛ اگر در مدت 24 ساعت این مقاومت شکسته شود، احتمال کاهش به زیر 1200 هم وجود خواهد داشت.

در این میان برای بلند مدت، معامله‌گران باید به چشم انداز سیاست‌های بانک‌های مرکزی دیگر کشورها مانند چین و همچنین ورود خریداران فیزیکی طلا به بازار طلا و همچنین مقاومت استخراج کنندگان طلا در برابر کاهش قیمتها و بهای تمام شده استخراج طلا و همچنین نرخ بیکاری در آمریکا توجه کنند.

انتظار می‌رود کاهش سیاست‌های انبساطی در آمریکا مخالفانی پیدا کند که به خاطر صادرات بیشتر محصولات آمریکایی موافق کاهش ارزش دلار باشند، زیرا با این شرایط کشورهایی مانند چین به فکر استفاده از یوان به جای دلار در مبادلات تجاری خود خواهند افتاد و هم اینک نیز زمزمه هایی از این اقدام شنیده می‌شود.

بانک‌های مرکزی سایر کشورها هم به خرید فیزیکی طلا روی خواهند آورد و تقاضای فیزیکال افزایش خواهد یافت و اقدامات کشورهایی نظیر چین، روسیه و هند می‌تواند به تغییر روند حرکت دلار و اونس منجر شود؛ چیزی که مشخص است تقویت بیش از اندازه دلار به زیان فدرال رزرو و صادرات در آمریکا نیز خواهد شد.

به نظر میرسد رفته رفته به پایان دوران سقوط طلا نزدیک میشویم و حداکثر ریزش دلار میتواند 10 درصد دیگر باشد و این نقطه فشار زیادی را به اقتصاد آمریکا و بانکهای مرکزی سایر کشور ها وارد می‌کند.

در بازار داخلی هنوز کاهش خاصی صورت نگرفته و کاهش قیمت انس جهانی با حرکت دلار به بالای 3200 تومان جبران شده است.

محمد حسن‌تسلیمی/مدیر معاملات آتی کارگزاری نواندیشان بازار سرمایه
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها