امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17485
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 154
احمد‌ نعمت‌بخش در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: مسئولان سازمان محیط ‌زیست سعی داشتند با ...

احمد‌ نعمت‌بخش در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: مسئولان سازمان محیط ‌زیست سعی داشتند با دلایل غیرمنطقی، در شماره‌گذاری خودروهای تولیدی با استاندارد یورو 2 ممنوعیت ایجاد کنند که در نهایت، دولت و کارگروه حمایت از تولید دلایل خودروسازان را منطقی دانستند و مقرر شد خودروهای تولیدی با استانداردهای یورو 2 نیز شماره‌گذاری شوند.

وی ادامه داد: طبق مصوبه دولت در سال‌های 84 و 89، توزیع سوخت یورو 4، شش ماه پیش از تولید خودرو با این استاندارد اجباری است درحالی که سازمان محیط زیست این مصوبه را مدنظر ندارد.

وی افزود: از سویی، در مصوبه پیشنهادی سازمان محیط‌ زیست در 16 اسفند سال 90 در مورد کاهش آلایندگی هشت کلان‌شهر، عنوان شده بود که توزیع سوخت با استاندارد یورو 4 از ابتدای سال 91 و تولید خودرو با این استاندارد از ابتدای سال 92 اجباری شود.

نعمت‌بخش توضیح داد: به این ترتیب در مصوبه پیشنهادی سازمان حفاظت محیط‌ زیست، توزیع سوخت استاندارد باید یک سال قبل از تولید خودرو با استاندارد یورو 4 انجام می‌شد که ظاهراً مسئولان سازمان محیط زیست این موضوع را نیز فراموش کرده‌اند.

وی تصریح کرد: در عین حال این سوال باقی است که چطور ممکن است توزیع سوخت تنها در هشت کلان‌شهر انجام شود و در این شرایط برخی می‌توانند خودرو با استاندارد یورو 2 را در سایر شهرها شماره گذاری کنند.

دبیر انجمن خودروسازان پیشتر از توقف شماره‌گذاری برخی محصولات شرکت زامیاد و پارس خودرو به دلیل تولید با استاندارد یورو 2 خبر داده بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها