امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17487
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین شیرزاد معاون امور اقتصادی و سرمایه گذاری مؤسسه بنیاد برکت در بازدید از طرح های سرمایه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین شیرزاد معاون امور اقتصادی و سرمایه گذاری مؤسسه بنیاد برکت در بازدید از طرح های سرمایه گذاری این بنیاد در استان قم با اعلام این مطلب گفت: این پروژه ها به تفکیک در دو حوزه صنایع تبدیلی و صنعتی، معدنی قرار می گیرد.

وی افزود: بنیاد برکت در استان قم 9 طرح را عملیاتی کرده است که حجم کل سرمایه گذاری آن 900 میلیارد ریال و تعهد بنیاد برکت 166 میلیارد ریال بوده است و تا کنون مبلغی معادل 138 میلیارد ریال پرداخت شده است.

معاون امور اقتصادی و سرمایه گذاری بنیاد برکت تصریح کرد: با عملیاتی شدن این طرح ها حدود 1500 فرصت شغلی برای جوانان استان قم ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به برخی از این طرح ها گفت: بهره برداری از دو طرح تولید ماشین آلات صنعتی با ظرفیت 150 دستگاه در سال توسط شرکت ماشین ابزار قم و طرح تولید محصولات پلیمری توسط شرکت پلاستیک برتر معصوم با ظرفیت تولید 5300 تن در سال، با پتانسیل اشتغالزایی بیش از 300 نفر در سال 1392 آغاز شد، که هم اکنون مراحل پایانی تولید آزمایشی را می‌گذراند.

شیرزاد ادامه داد: مشارکت در راه اندازی و بهره برداری از خطوط تولید محصولات ترابری سنگین با شرکت جاوید سهند سهیل (سهامی خاص) در شهرستان جنداب، با پتانسیل اشتغالزایی 135 نفر نیز عملیاتی شد.

وی افزود: همچنین مشارکت در راه اندازی تولید چسب شیشه ای، خودکار و مدادرنگی، توسط شرکت شیمی پلاستیک آریا پارس، با اشتغال 172 نفر، مشارکت در طرح تولید انواع رنگ ساختمانی با شرکت رنگ نسیم قم به ظرفیت 7500 تن در سال و اشتغال 80 نفر. مشارکت در طرح تولید پلی استر پلی ال توسط شرکت پارس پترو مروارید با ظرفیت 10000 تن در سال و طرح تولید شیرهای توپی با ظرفیت 8000 تن توسط شرکت کاسپین شیر کادوس انجام شد، این طرح ها در مهرماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

معاون بنیاد برکت در خصوص توجه این بنیاد به فعالیت در حوزه تبدیلی، تکمیلی، فرآوری افزود: راه اندازی خطوط تولید انواع رب گوجه فرنگی به ظرفیت 7800 تن در سال و اشتغال زایی204 نفر، توسط شرکت کشت و صنعت احمر در شهرک صنعتی شکوهیه تا پایان مرداد سال 92 به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه گفت: مشارکت در طرح تولید مداد از روزنامه باطله با شرکت پتروفیلم آیندگان که در سه ماهه دوم سال 1392 به بهره برداری خواهد رسید، اشتغالی بالغ بر 1000 نفر ایجاد خواهد کرد که قسمت عمده آن زنان سرپرست خانوار هستند. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها