امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17492
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا گیاهی با بیان این مطلب افزود: در ترسالی‌ها، حدود 72 درصد از آب تهران از سدها و 28 درصد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا گیاهی با بیان این مطلب افزود: در ترسالی‌ها، حدود 72 درصد از آب تهران از سدها و 28 درصد باقی‌مانده از 480 حلقه چاه موجود در این شهر، تامین می‌شود.

گیاهی با بیان اینکه حوزه طرح‌های مهم آبفای استان تهران برای گذر از موانع بوروکراتیک، ایجاد شده افزود: طرح‌ ماملو و طرح جامع آبرسانی به تهران از جمله طرح‌های ویژه این حوزه هستند.

وی افزود: سد ماملو با ظرفیت حدود 200 میلیون مترمکعب ذخیره از سوی شرکت آب‌منطقه‌ای در شرق تهران ساخته شد و بنا داریم با اجرای حدود 87 کیلومتر لوله از پاکدشت تا تهرانسر این آب را به غربی‌ترین نقطه تهران منتقل کنیم.

وی اضافه کرد: به این ترتیب همه چاه‌هایی را که در جنوب خط انتقال وجود دارد از مدار بهره‌برداری خارج و به عنوان یک امر پدافندی نگهداری کنیم که در صورت ضرورت مورد استفاده قرار گیرند. در واقع با انتقال آب ماملو و حذف چاه‌هایی که از مطلوبیت کمتری برخوردارند جنوب تهران هم مثل شمال تهران از آب مطلوب برخوردار خواهد شد.

گیاهی با بیان اینکه مطلوبیت و مجاز بودن دو مقوله در بحث آلودگی آب است گفت: آب تهران حتی در نقاط جنوبی در محدوه مجاز قرار دارد اما ممکن است در محدوده‌هایی از تهران مطلوبیت آب بسیار بالاتر باشد اما هیچ نقطه‌ای وجود ندارد که ما از محدوده مجاز تخطی کرده باشیم.

وی درخصوص نحوه عملیات اجرایی طرح ماملو گفت: از سد ماملو دو خط 1600 میلی‌متری به تصفیه‌خانه هفتم که در حال ساخت است رساندیم که تا اواخر پاییز وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد.

وی افزود:از تصفیه‌خانه هفتم یک خط 1800 میلی‌متری، آب را در امتداد بزرگراه امام رضا به مخازن 90 هزار مترمکعبی تهران می‌رساند و سپس وارد بزرگراه دولت‌آباد بزرگراه آزادگان می‌شود.

به گفته وی،در حال حاضر برای رسیدن به تهران‌پارس حدود 20 کیلومتر مسیر در پیش داریم که در این مسیر از کنار بزرگراه آزادگان می‌گذریم.

وی درخصوص طرح جامع تهران گفت: این طرح که به نام حضرت قمر بنی‌هاشم مزین شده کل تهران را به صورت یک حلقه بسیار بزرگ، دور خواهد زد.

وی افزود:لوله‌گذاری‌هایی با قطر 2400 میلی‌متر، کل تهران و تصفیه‌خانه‌های پنج‌گانه و نیز تصفیه‌خانه‌های 6 و 7 را به هم متصل می‌کند و این طرح که هم از اعتبارات دولتی و هم اعتبارات جاری آبفای استان تهران برخوردار است عدالت کمی و کیفی آب را در کل تهران برقرار خواهد کرد.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها