امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17494
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 183
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، روزنامه آمریکایی هافینگتون پست  طی گزارشی با انتقاد از تحریم‌های آمریکا علیه ایران نوشت: به فاصله چند روز از لغو ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، روزنامه آمریکایی هافینگتون پست  طی گزارشی با انتقاد از تحریم‌های آمریکا علیه ایران نوشت: به فاصله چند روز از لغو تحریم‌ فروش ابزارهای ارتباط جمعی، نرم‌افزار و خدمات‌های رایانه‌ای به ایران، آمریکا تحریم‌های شدید جدیدی علیه ایران به اجرا گذاشت که صنعت خودروسازی و پول ملی ایران را نشانه گرفته است. این اقدامات آخرین حلقه از زنجیره اقدامات تجاوزکارانه آمریکا علیه مردم ایران بوده است.

در ادامه این گزارش آمده است، واشنگتن باید از انتخاب حسن روحانی رئیس‌جمهور جدید ایران استفاده کرده و به سرعت تمامی تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند.

درحالی‌که دولت آمریکا در سوم ژوئن ادعا کرد که هنوز راه برای رسیدن به یک راه‌حل دیپلماتیک باز است اما وضع دور جدید تحریم‌ها نشان می‌دهد که سیاستمداران آمریکایی راه‌حل دیپلماتیک را مد نظر ندارند و تحریم‌ها برای حل مسالمت‌آمیز موضوع هسته‌ای ایران طراحی نشده‌اند.
 
در گزارش «پروژه ایران» که اخیرا منتشر شده است، دیپلمات‌های پیشین آمریکا و کارشناسان مسائل ایران از دولت اوباما خواستند تا در مورد سیاست خود در قبال ایران تجدید نظر کند و این نکته را در نظر داشته باشد که این تحریم‌ها ممکن است در حقیقت به کاشتن بذر دشمنی میان ملت ایران و آمریکا در دزارمدت منجر شود.

نهمین دور تحریم‌های اعمال شده از سوی دولت اوباما علیه ایران نشان می‌دهد که این تحریم‌ها حقیقتا اعلام جنگ علیه ایران است. مقامات آمریکا اعلام کرده‌اند که این تحریم‌ها برای تضعیف بیشتر پول ملی ایران و ناپایدارتر کردن آن و درحقیقت مجازات بیشتر مردم ایران طراحی شده‌اند. مردم ایران از این تحریم ها بیش از پیش آسیب خواهند دید و آمریکا و رژیم صهیونیستی به گزینه نظامی نزدیک‌تر می‌شوند.

در ادامه این گزارش آمده است، تحریم‌ها سبب شده است تا قیمت مواد غذایی ، اجاره‌بها، سوخت و دیگر کالاهای اساسی افزایش یابد. یکی از اثرات زیانبار این تحریم‌های اقتصادی، عدم توانایی شرکت‌های داروسازی از خرید و واردات داروهای حیاتی بوده است از این رو مردم ایران ناچار شده‌اند تا به بازار سیاه برای تهیه این اقلام روی بیاورند. حتی بستگان این افراد نمی‌توانند داروهای مورد نیاز را برای اعضای خانواده خود ارسال کنند و شرکت‌های پستی این اقلام را از جمله موارد تحریمی اعلام می‌کنند.

این درحالی است که مقامات آمریکایی هرگونه تحریم صادرات دارو و کالاهای بشردوستانه به ایران را تکذیب می‌کنند.
انتهای پیام/م
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها