امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17504
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۲
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید علی قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید علی قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، در پی کشتار بیرحمانه شماری از شیعیان در مصر، امروز با صدور پیامی تصریح کرد: سکوت دیروز علمای الازهر در برابر فتاوای غیر شرعی علمای وهابی برای ریختن خون مسلمانان فاجعه امروز جنایت فجیع شهادت شیعیان مصر را در پی داشته است.
متن پیام به این شرح است:

فاجعه تأسف بار کشتار شیعیان در مصر نشانگر تداوم توطئه‌های مستکبران و مرتجعان علیه جهان اسلام و مسلمانان است. شهادت مظلومانه دکتر شیخ محمد حسن شحاته و سه تن دیگر از شیعیان مصر قلوب همه شیعیان و اهل سنت را جریحه دار نموده و همگان را آزرده است وقوع این جنایت آن هم در کشوری که از موقعیت ممتازی در جهان عرب و اسلام برخوردار است و با بیداری اسلامی و سقوط طاغوت، جماعتی اسلامی زمام قدرت را به دست گرفته اند جای تعجب و سوال دارد.

آیا دانشگاه الازهر که افتخار دارد از دیر باز نقش مؤثر و ارزنده‌ای در پیشبرد فرهنگ و تمدن دینی داشته مسوولیتی در قبال جلوگیری از کشتار افراد بیگناه در پوشش اسلام ندارد.

سکوت دیروز علمای الازهر در برابر فتاوای غیر شرعی علمای وهابی برای ریختن خون مسلمانان فاجعه امروز جنایت فجیع شهادت شیعیان مصر را در پی داشته است.

اسلام دین رحمت و برادری است و قرآن کریم سزای کشتن انسان‌های بی گناه را خرود در جهنم و خشم و لعنت خدا ذکر کرده است. اما علمای وابسته وهابی تکفیری علی رغم آیات قرآنی و روایات به تحریک تروریست‌ها به کشتار مسلمانان ادامه داده و چهره ای خشن و غیر واقعی از اسلام را به جهانیان نشان می‌دهند.

سازمان کنفرانس اسلامی نیز وظیفه دارد از تمامی امکانات خود برای محکوم کردن تحرکات تروریستی وهابیون تکفیری و کشتار افراد بی‌گناه با پوشش اسلام بهره گیری کند. سکوت این سازمان در شرایطی که دشمنان غربی، شمشیر را بر ضد مسلمانان از رو بسته‌اند. توجیهی ندارد.

علما، اندیشمندان و نخبگان جهان اسلامی باید با افشای این توطئه بزرگ و جلوگیری از ایجاد درگیری‌های مذهبی و قومی تلاش کنند تا امت اسلامی عوامل اقتدار و توانایی درونی خود را تقویت کند. یکی از مهم‌ترین عوامل، اتحاد و یکپارچگی و تمرکز بر نقاط اشتراک است.

مراجع تقلید و علمای برجسته اهل تشیع وحدت مسلمانان را نیازی حیاتی برای جهان اسلام دانسته اند و هر گونه بی حرمتی به عقاید مذهبی مسلمانان را خلاف شرع دانسته‌اند.

رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی نیز فرموده‌اند: امروز هر حنجره و زبانی که مسلمانان را به وحدت دعوت کند، حنجره الهی است و هر حنجره و زبانی که مسلمانان و مذاهب اسلامی را به دشمنی با یکدیگر تحریک کند، زبان شیطان است.

با آرزوی مغفرت و رضوان الهی برای شهدا و صبر جمیل برای بازماندگان از درگاه ایزد متعال عاجزانه مسألت داریم تا مسلمانان را از شر توطئه‌های دشمنان اسلام و عوامل آنها محفوظ دارد و بیداری اسلامی را در سراسر کشورهای اسلامی گسترش دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها