امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17509
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ساری، محمد ناظمی عصر امروز در بخش دوم گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان ثبت احوال کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ساری، محمد ناظمی عصر امروز در بخش دوم گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان ثبت احوال کشور که به میزبانی مازندران در پلاژ وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: سازمان ثبت احوال در راستای نوین‌سازی، حرکتی اجمالی و برنامه‌محور را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: برای تدوین برنامه‌های راهبردی باید به فلسفه وجودی ثبت احوال و اهداف آن توجه داشت.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه ثبت احوال در قالب سه ماموریت پیگیر اهداف سازمانی است، تصریح کرد: ثبت وقایع، صدور اسناد هویتی برای ایرانیان، تولید اطلاعات و نشر آمار جمعیتی شاخص، برنامه‌های تدوین شده ثبت احوال است.

وی افزود: برای ثبت آمار حیاتی آنچه مهم است روزآمد کردن آمار با استفاده از فناوری نوین امکان‌پذیر است.

ناظمی راهبرد انتشار، آمار و اطلاعات جمعیتی را مکان‌محور دانست و ادامه داد: تمامی اطلاعات و آمار سازمان ثبت احوال کشور به سمت روزآمدی در حرکت است.

وی با تاکید بر گسترش شبکه اعلام، بیان داشت: راهبرد ثبت وقایع حیاتی شبکه اعلام باید گسترش یابد و از لحاظ ارتباطی گستردگی لازم را داشته باشد تا هرگونه وقایع حیاتی به روز باشد.

ناظمی یکی از بخش‌های عقب‌مانده در سازمان ثبت احوال کشور را ثبت ازدواج و طلاق عنوان کرد و گفت: ثبت این وقایع به صورت دستی انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه تا پایان امسال ثبت ازدواج و طلاق در کشور با سیستم فناوری نوین انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: بخش اعظمی از این پرونده‌ها تا شهریورماه به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور افزود: تاکنون بیش از 60 درصد واحدهای ثبت احوال مجهز به فناوری نوین شد و ارتباط مستقیمی با پایگاه جمعیتی کشور دارد.

ناظمی اهمیت روزآمد شدن پایگاه جمعیتی کشور را مورد تاکید قرار داد و متذکر شد: به طور مثال در حال حاضر پایگاه جمعیتی کشور با پایگاه هدفمندسازی یارانه‌ها به صورت ارگانیک عمل می‌کنند.

وی افزود: در حال حاضر پایگاه‌های امنیتی - بانکی کشور با پایگاه‌های جمعیتی مرتبط هستند.

معاون وزیر کشور اظهار داشت: اینکه شناسنامه‌های دست‌نویس مکانیزه شد اقدام ارزشمندی بود که در مرحله نخست هرگونه جعل شناسنامه را به صفر رساند.

وی اضافه کرد: در مرحله بعد صدور هر شناسنامه مبتنی بر پایگاه جمعیتی صادر می‌شود و ضریب امنیت را افزایش می‌دهد.

این مسئول با بیان اینکه تا پایان شهریور تمامی اطلاعات در دستگاه‌های اجرایی مبتنی بر پایگاه جمعیتی است، تصریح کرد: این اقدام جعل اسناد هویتی را به صفر می‌رساند.
انتهای پیام/ 86006/ک30/ض1002
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها