امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17520
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۲
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد صادق اکبری در مراسم افتتاح دوره توانمند‌سازی سمن‌های جوانان در حوزه گردشگری، حفاظت از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد صادق اکبری در مراسم افتتاح دوره توانمند‌سازی سمن‌های جوانان در حوزه گردشگری، حفاظت از میراث فرهنگی و محیط زیست کشور، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانات خود علاوه بر تأکید بر آشنایی با میراث گذشته، به مراتب گردشگری مذهبی با تأکید بر بقاع متبرکه را توصیه کرده‌اند و جا دارد که سمن‌ها برای تحقق این مطالبه مقام معظم رهبری به ایفای نقش بپردازند.

وی افزود: این انتظار وجود دارد که با در دستور کار قرار گرفتن این موضوع توسط سمن‌ها، شاهد تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های گردشگری فرهنگی باشیم.

اکبری در ادامه با اشاره به برخی برنامه‌های طراحی شده برای سازمان‌های مردم نهاد از ساماندهی اعتبارنامه پس از بحث ادغام و تشکیل وزارت ورزش و جوانان و ابلاغ آن به استان‌ها و همچنین شبکه‌سازی سازمان‌های مردم نهاد موضوع محور در 8 حوزه و نیز طراحی دوره‌های توانمندسازی عمومی و تخصصی در کشور خبر داد.

وی موضوع دوره‌های توانمندسازی عمومی را غالباً موضوعات عمومی سمن‌ها مانند مدیریت، شیوه‌های درآمدزایی سمن‌ها و ... در قالب چهار منطقه کشور ذکر کرد.

معاون وزیر با اشاره به طراحی دوره‌ها‌ی توانمندسازی تخصصی در قالب 6 حوزه از سوی اداره کل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان، گفت: تاکنون این دوره‌ها در سه حوزه ازدواج به میزبانی تهران، سلامت و آسیب‌های اجتماعی به میزبانی کرمان و رسانه و فضای مجازی به میزبانی خوزستان برگزار شد و دوره چهارم آن در حوزه گردشگری به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان استان یزد که مجری آن انجمن چهارسوق اردکان است، به مدت سه روز در حال برگزاری است.

وی افزود: دو حوزه باقی‌مانده در موضوعات علمی پژوهشی و کارآفرینی نیز در استان‌های آذربایجان غربی و گلستان طراحی شده و تا پایان تابستان امسال برگزار خواهد شد.

اکبری هدف از این نشست‌ها را علاوه بر موضوع توانمندسازی، ارتباط و آشنایی بیشتر سمن‌ها با یکدیگر و همچنین تبادل تجربیات برای اصلاح مسیر آینده بیان کرد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به حمایت‌های حداقلی وزارت از سمن‌ها در سال گذشته به لحاظ موضوع ادغام، فهم و درک بالای جوانان نسبت به نقش خود در سمن‌ها را عامل سرپا ماندن سمن‌ها بیان و آن را دلگرم‌کننده ذکر کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها