امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17548
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۲
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، فرهاد فلاح‌کریمی ظهر امروز در نشست انتظامی استان با اشاره به گزارشی از کشفیات مواد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، فرهاد فلاح‌کریمی ظهر امروز در نشست انتظامی استان با اشاره به گزارشی از کشفیات مواد مخدر استان اظهار کرد: در سه ماه نخست امسال 480 کیلوگرم مواد مخدر در گیلان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد دارد.

وی با تغییر مصرف مواد مخدر را از معضلات اجتماعی خواند و افزود: امروزه مصرف مواد مخدر صنعتی شیشه و قرص‌های روانگردان جایگزین مواد سنتی شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان مصرف صنعتی را موجب صدمه و آسیب جدی به خانواده‌ها دانست و اذعان کرد: از مردم استان می‌خواهیم خرده‌فروش‌های مواد مخدر را به پلیس 110 اطلاع دهند.

وی با اشاره به کشف بالغ بر 52 کیلوگرم مواد مخدر در رشت اذعان کرد: ماموران اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدام‌های اطلاعاتی و پلیسی از حمل و جابه‌جایی مواد مخدر به مقصد رشت آگاه شدند و در مسیر تردد احتمالی و ورودی این شهر اقدام به ایست و بازرسی مقطعی کردند.

به گفته فلاح‌کریمی، ماموران با مشاهده خودروی سواری سمند حامل مواد مخدر نسبت به توقف آن اقدام کردند و در بازرسی از این خودرو مقدار 13 کیلو و 800 گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و راننده خودرو را نیز دستگیر کردند.

وی به انجام دیگر عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان اشاره کرد و اذعان کرد: ماموران عملیات ویژه در مبارزه‌ای بی‌امان با قاچاقچیان موادمخدر، دو نفر قاچاقچی در امر تهیه و توزیع موادمخدر در سطح شهرستان رشت را شناسایی کردند.

فلاح‌کریمی ادامه داد: ماموران پس از تعقیب و مراقبت و اقدام‌های اطلاعاتی از انتقال مقدار قابل توجهی مواد توسط آن دو نفر به شهرستان رشت آگاه شدند.

به گفته وی، پلیس عملیاتی مبارزه با مواد مخدر در عملیات ضربتی با توقف خودروی مورد نظر حامل مواد مخدر، در بازرسی از این خودرو 38 کیلو و 970 گرم تریاک کشف و دو نفر از سوداگران مرگ را دستگیر کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان خاطرنشان کرد: مواد مخدر مکشوفه به همراه سه دستگاه خودرو به یگان انتقال و متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی به رویکرد پلیس در مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و متذکر شد: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی مبارزه با افیون مواد مخدر بوده که در سال جاری یکی از اولویت‌های ماموریتی پلیس نیز ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: پلیس قصد دارد در سال حماسه سیاسی و اقتصادی در حوزه مبارزه با مواد مخدر نیز حماسه‌آفرینی کند.
انتهای پیام/2300/ح40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها