امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17549
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۲
تعداد بازدید: 101
سردار رضا محمدی‌یگانه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس به مناسبت پنج تیر روز مبارزه با مواد مخدر، ضمن اعلام این خبر افزود: در این مدت در ...

سردار رضا محمدی‌یگانه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس به مناسبت پنج تیر روز مبارزه با مواد مخدر، ضمن اعلام این خبر افزود: در این مدت در مجموع 26 تن و 381 کیلو انواع مواد مخدر کشف شد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 20 درصد رشد کشفیات داشتیم.

وی با بیان اینکه محموله‌های تریاک با قریب 20 تن بیشترین حجم  مواد مخدر مکشوفه را در هرمزگان شامل می‌شود، بیان داشت: پس از تریاک حشیش با شش تن و 212 کیلو، هرویین با 249 کیلو و کراک 20 گرم بیشترین نوع مواد مخدر بوده‌اند و درصد کشف شیشه نیز صفر است.

این مقام ارشد انتظامی استان در همین راستا با اشاره به اینکه روند رو به رشد تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی با اقدامات بی وقفه پلیس و سایر دستگاه‌ها مهار شده است، خاطر نشان کرد: عدم کشف شیشه و مقدار کم کراک نشان می‌دهد اقدامات مقابله با این نوع مواد خطرناک موفق بوده است.

وی همچنین یادآور شد: سال گذشته استان هرمزگان 15 درصد افزایش کشفیات مواد مخدر داشته است در حالی که افزایش کشوری آن فقط یک درصد بوده است.

سردار یگانه همجواری استان با یک‌هزار و اندی مرز آبی را بستر ساز ورود مواد مخدر از سمت دریا عنوان کرد و گفت: این محموله‌ها از کشور پاکستان و تولید کننده عمده مواد یعنی افغانستان به سمت ایران می‌آید به نحوی که استان هرمزگان به محل عبور محموله‌های مواد مخدر تبدیل شده است که مقصد آن سایر استان‌های کشور و یا خارج کشور است.

وی اضافه کرد: سال گذشته در مجموع یک‌هزار دستگاه و امسال نیز 230 دستگاه انواع خودروی سبک و سنگین و همچنین بیش از 10قبضه سلاح جنگی از قاچاقچیان ضبط شده است.

محمدی‌یگانه ادامه داد: طی چهار فقره درگیری مسلحانه با قاچاقچیان نیز هشت نفر از آنان کشته و مجروح شدند.

دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در پایان از کشف محموله دو تن و  800 کیلویی تریاک از یک دستگاه تانکر آبرسان خبر داد و گفت: این محموله که از حوالی ایران‌شهر بارگیری شده بود قرار بود در بستک با تعویض خودرو به سمت استان فارس حمل شود که با هوشیاری ماموران ایست و بازرسی فاریاب رودان کشف شد.
انتهای پیام/88007/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها