امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17552
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۱
تعداد بازدید: 275
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دادستان کل پاکستان مدعی شد که دولت سابق حزب حاکم «مردم پاکستان» برای ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دادستان کل پاکستان مدعی شد که دولت سابق حزب حاکم «مردم پاکستان» برای جلوگیری از تخریب چهره «آصف علی زرداری» رئیس‌جمهور این کشور، با ارسال نامه‌ای به مقامات سوئیس خواهان عدم بازگشایی پرونده فساد مالی زرداری شد.

سال گذشته دولت زرداری پس از درخواست‌ها و هشدارهای مکرر دیوانعالی این کشور در نهایت پذیرفت تا نامه‌ای به سوئیس ارسال کرده و پرونده پولشویی زرداری را بار دیگر در دادگاه این کشور بازگشایی کند.

دولت نیز پس از تهیه این نامه و تأیید آن از سوی دیوانعالی پاکستان، در تاریخ 5 نوامبر (14 آبان) سال 2012 نامه مذکور را به سوئیس ارسال کرد.

با این حال، به گفته «منیر مالک» دادستان کل پاکستان، وزیر کشور در تاریخ 22 نوامبر (1 آذر) همان سال نامه محرمانه‌‌ای به سوئیس ارسال و از مقامات این کشور خواسته است تا نامه قبلی را اجرایی نکند.

منیر مالک در جلسه دادگاه این موضوع را افشا و اسناد مربوط به آن را ارائه کرد.

سال گذشته، دیوانعالی پاکستان دولت این کشور را تحت فشار قرار داد تا برای بازگشایی دوباره پرونده پولشویی رئیس‌جمهور نامه‌ای به سوئیس ارسال کند.

با این حال، مقامات سوئیسی پس از ماه‌ها وقفه سرانجام پاسخ خود به این درخواست را به مقامات پاکستانی تحویل دادند و تصریح کردند که پرونده پولشویی زرداری و سایر مقامات پاکستانی مشمول مرور زمان شده‌اند و دیگر قابل طرح در دادگاه‌های این کشور نخواهند بود.

مقامات سوئیسی همچنین اعلام کردند که هیچ شواهد جدیدی برضد رئیس‌جمهور پاکستان به‌دست نیاورده‌اند.

با این حال، دادستان کل پاکستان اعلام کرد که نخست‌وزیر دستور رسیدگی به این موضوع را صادر کرده است و کمیته‌ای برای تحقیق درباره نامه دوم تشکیل می‌شود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها