امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1756
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۹
تعداد بازدید: 285
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، سند برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران امروز در سینما فلسطین رونمایی شد. * مقرر شده بود که ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، سند برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران امروز در سینما فلسطین رونمایی شد.

* مقرر شده بود که این مراسم در ساعت 9 صبح آغاز شود اما با نیم‌ ساعت تأخیر شروع شد و نخستین سخنران مراسم نیز، حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بود.

* محمدیان در این مراسم با اشاره به مدت زمان 4 ساله‌ای که تدوین سند برنامه‌ درسی ملی جمهوری اسلامی ایران طول کشیده است، از تمام دست‌اندرکاران تهیه این سند تشکر کرد.

وی در ادامه به ذکر خاطره‌ای از اوایل ورودش به سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی پرداخت و ماجرای عیادتش از دکتر امیری اولین و آخرین رئیس سازمان پژوهش قبل از انقلاب را تعریف کرد و اینکه دکتر امیری به او گفته بود «فلانی شما در سازمان خیلی مهمی هستید» و سپس نوع نگاه به سازمان پژوهش را در زمان انقلاب از زبان دکتر امیری توصیف کرد.

*در ادامه این مراسم، سند برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران توسط حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش، علی شریعتمداری عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان رونمایی شد.

* امروز از دست‌اندرکاران تدوین سند ملی آموزش و پرورش تقدیر شد که اسامی محمود فرشیدی و علیرضا علی‌احمدی وزرای سابق آموزش و پرورش نیز در میان آنها بود که البته در این مراسم حضور نداشتند.

* مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش نیز به دلیل سفر عتبات عالیات در این مراسم نبود.

* پس از پایان این مراسم، خبرنگاران از وزیر آموزش و پرورش در خصوص انتخابات و احتمال حضور وی سؤال کردند و آقای وزیر نیز سعی کرد به هیچ کدام از سؤالات پاسخ ندهد و تنها عنوان کرد که صحبت کردن درباره این موضوع زود است.

* حاجی‌بابایی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه «آیا اقدامات اخیر آموزش و پرورش مانند پرداخت پاداش پایان خدمت یا افزایش 25 درصدی حقوق با انتخابات ارتباطی دارد؟»، گفت: این موضوع مثل ماجرای کت و شلوار است که اگر برای معلم باشد، می‌گویند از کجا آورده است و اگر برای دیگران باشد، می‌گویند حقش است؛ این 25 درصد افزایش حقوق برای همه کارکنان دولت است ولی طوری رفتار می‌شود انگار آموزش و پرورش کار عجیب و غریبی کرده است.

* حاجی‌بابایی در خصوص اقداماتش در ایام عید نیز گفت: این اولین سالی نیست که ما در ایام عید کار می‌کنیم؛ تمام 4 سال گذشته نیز، ایام عید در وزارتخانه بودیم؛ احکام افزایش حقوق نیز 27 اسفند مصوب شد و ما اجرا کردیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها