امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۱۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17567
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۱
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، «کوین راد» که روز گذشته با شکست «جولیا گیلارد» به عنوان رهبر جدید حزب کار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، «کوین راد» که روز گذشته با شکست «جولیا گیلارد» به عنوان رهبر جدید حزب کار استرالیا انتخاب شد امروز سوگند خورد و رسما نخست وزیر این کشور شد.

این مراسم در ساختمان دولت استرالیا در کانبرا برگزار شد.

این برای دومین بار است که کوین راد رهبر حزب کار و نخست وزیر استرالیا می‌شود. وی در 24 ژوئن 2010 با شکست در مقابل گیلارد از قدرت کنار رفته بود.

براساس این گزارش، درحالیکه بیشتر وزرای کابینه قبلی استعفا کرده‌اند انتظار می‌رود کوین راد طی روزهای آینده وزرای خود را به پارلمان معرفی کند.

معاون نخست وزیر، وزیر خزانه داری، وزیر تجارت، وزیر ارتباطات و وزیر کشاورزی دولت جولیا گیلارد تاکنون استعفا کرده‌اند.

کوین راد روز گذشته در انتخابات درون حزبی حزب حاکم «کار» استرالیا پیروز شد و موفق شد صندلی نخست وزیری این کشور را از جولیا گیلارد پس بگیرد.

در این انتخابات که به صورت غیرمنتظره و با موافقت جولیا گیلارد در کانبرا پایتخت استرالیا برگزار شد کوین راد موفق شد 57 رای کسب کند و رهبر حزب کار این کشور شود.

جولیا گیلارد با کسب 45 رای در این انتخابات شکست خورد.

گیلارد قول داده بود که در صورت شکست در انتخابات، پارلمان را ترک کند.

حزب حاکم کارگر استرالیا با درخواست 30 درصد از اعضایش مجبور شد انتخابات درون حزبی برگزار کند.

گیلارد در ماه فوریه سال جاری میلادی برای پایان دادن به گمانه‌زنی‌های رهبری حزب درخواست برگزاری رای‌گیری درون حزبی را مطرح کرده بود؛ اقدامی که کوین راد مخالفت آن بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار