امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17570
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۱
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کریستین امان‌پور، خبرنگار مشهور شبکه خبری سی‌ان‌ان مصاحبه‌ای را با «رابرت گیتس»، رئیس سابق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کریستین امان‌پور، خبرنگار مشهور شبکه خبری سی‌ان‌ان مصاحبه‌ای را با «رابرت گیتس»، رئیس سابق سیا و پنتاگون ترتیب داده است.

بنابراین گزارش، موضوع اصلی این مصاحبه به ادوارد اسنودن و افشاگری‌های اخیر او بازمی‌گردد که سر و صدای زیادی در جهان به راه انداخته است.

وی در این مصاحبه به امان‌پور می‌گوید: «اگر نتوانی به افراد اعتماد کنی، به دردسر می‌افتی. نتیجه چنین فرآیندی کاهش هرچه بیشتر اطلاعاتی است که برای تحلیل و تصمیم‌گیری مورد استفاده قرار می‌گیرند چرا که افراد شروع به حفاظت از اطلاعات می‌کنند. در چنین شرایطی به همان روزی می‌افتیم که قبل از یازده سپتامبر افتاده بودیم، به این ترتیب افراد نمی‌توانند با سرپل‌ها ارتباط برقرار کنند.»

وی همچنین در این مصاحبه از عملکرد خود در وزارت دفاع در خصوص قانونی کردن ازدواج همجنس‌گرایان در ارتش آمریکا دفاع کرده و آن را نشانه برابری دانسته است.

اما جالب‌ترین بخش مصاحبه گیتس بخشی است که به سوریه اشاره می‌کند. وی در خصوص سوریه بر این باور است که ایالات متحده در خصوص توان‌مندی خود در خصوص شکل‌دهی به شرایط در آن کشور، اغراق می‌کند.

وی تاکید کرده که باید موشک‌های ضدزره بیشتری در اختیار شورشیان سوریه قرار گیرد اما آمریکا را از دادن تسلیحات ضدهواپیما به آنها برحذر داشته است.

گیتس تصریح می‌کند که حتی این اقدام نیز در تغییر موازنه قوا به‌نفع شورشیان سوری، چندان مفید نیست.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها