امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1758
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۹
تعداد بازدید: 284
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، امروز بعدازظهر فیلم مستند«راز گل آقا» برای نخستین بار در تالار وحدت با حضور معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، امروز بعدازظهر فیلم مستند«راز گل آقا» برای نخستین بار در تالار وحدت با حضور معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایش گذاشته شد.

مستند «راز گل‌آقا» به کارگردانی عاطفه تلقانی با موضوع تدوین تاریخ شفاهی مطبوعات، نگاهی شخصی و حرفه‌ای کیومرث صابری فومنی (مؤسس نشریه گل‌آقا) با عنوان پیشکسوت طنز مطبوعاتی فاخر بعد از انقلاب توسط معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد تهیه و تولید شده است. 

پیش از نمایش مستند «راز گل آقا»، محمدجعفر محمد‌زاده، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حافظ و عبید زاکانی به عنوان سرآمدان طنز کلاسیک ایران یاد کرد و افزود: طنز شفاهی میان مردم به ندرت بوده و با توجه به محدودیت‌هایی هم که درعرصه چاپ و انتشار وجود داشته طنز پیش از انقلاب مشروطه دچار نوعی رخوت بود.

وی بیان داشت: به دنبال انقلاب مشروطه یک رستاخیر طنز در ادبیات فارسی و در بستر مطبوعات به وجود آمد.

محمدزاده با بیان اینکه به همت مرحوم کیومرث صابری یک نوع طنز جدی و فاخر بعد از انقلاب شکل گرفت، گفت:‌ به جرأت می‌توان گفت که به جز مواردی مانند مجله «توفیق» طنز متعهد تا قبل از انقلاب اسلامی بسیار کم بود و  در این زمان بیشتر فضای فکاهی و هجو و هزل و جوک رایج بود.

وی با تاکید بر انجام اقدامی جدی در حوزه طنز مطبوعات، اظهار داشت: فضای سنگین سیاست در جامعه مطبوعاتی ما حاکم است و به همین خاطر من امیدوارم این مستند آغازی باشد برای طی مسیری که با هدف ارتقای طنز مطبوعاتی آغاز شده است.

محمدزاده با بیان اینکه مطبوعات ابزار آگاهی‌بخشی و اعتلای فکر فرهنگ جامعه هستند، ادامه داد: مطبوعات باید بیداری را به جامعه هدیه کنند.

معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رسالت مطبوعات بالاتر از آن است که ابزار سیاست و تبلیغات در کشور باشند، خاطرنشان کرد:‌ مطبوعات باید جامعه را از طرفداری کردن سطحی بر حذر دارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها