امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17581
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۱
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، رئیس جمهور تاجیکستان به مناسبت روز شش تیرماه (27 ژوئن) روز وحدت ملی در تاجیکستان پیام تبریکی برای ملت ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، رئیس جمهور تاجیکستان به مناسبت روز شش تیرماه (27 ژوئن) روز وحدت ملی در تاجیکستان پیام تبریکی برای ملت تاجیک بیان کرد.

وی در این پیام اظهار داشت که در تاریخ دولت و ملت‌های جهان رویدادهای مهمی وجود دارد که با گذشت زمان همچون ثروت ملی با ارزشتر می‌شود و مردم را به احترام و حفظ و گسترش این دستاورد ملی راهنمایی می‌کند.

رحمان در ادامه تأکید کرد: روز وحدت ملی روز تاریخ‌ ساز است، 16 سال قبل در سال 1997 پس از یک مذاکرات طولانی و به خاطر حفظ یکپارچگی بین ملت و تأمین صلح و ثبات و آرامش در کشور توافقنامه عمومی و استقرار صلح و رضایت ملی به امضا رسید، این توافقنامه به جنگ شهروندی و خانمان‌سوز خاتمه داد و سبب آرامش شد.

هموطنان عزیز ما به خاطر دارند که در شرایط جنگ و خونریزی رسیدن به توافق کار اسانی نبود در آن سال‌ها که در نتیجه فتنه نیروهای بدخواه خارجی اوضاع کشور روز بروز بدتر می‌شد، نشستن بر سر میز مذاکره تنها راه حل نجات کشور تازه استقلال بود و مسأله نجات ملت تاجیک را مجبور کرد که با همه مشکلات امضای توافقنامه صلح را قدم به قدم دنبال کنیم و پس از 21 جلسه مذاکره و حفظ منفعت ملی که چهار سال ادامه داشت سند تقدیر ساز نجات ملی به امضا رسید.

ماهیت سند مذکور دستاورد نجات ملی را تضمین می‌کند و جوهر اساسی این سند اراده و میل مردم صلح طلب تاجیک است و عامل اساسی رسیدن به صلح از ضمیر مردم ما برخاسته و به برکت این سند باغ‌های خشکیده سبز و خرم و خانه‌ها و ادارات دولتی بازسازی شدند و اراده شکست ناپذیر مردم ما با این سند رابطه مستقیم دارد.

هوطنان عزیر حادثه‌های عصر گذشته به ما هشدار می‌دهند که برای تحکیم وحدت ملی همیشه هوشیار باشیم، ما ملت با فرهنگ و صلح پرور هستیم و تجربه صلح از طرف جامعه جهانی مورد تأیید است و امروز جامعه جهانی تشکل تاجیکان را برای حل مشکلات به گواه می‌گیرند و راه پر افتخار تاجیکستان مستقل برابر با صدها سال است که نسل به نسل راهنمای فرزندان ما خواهد بود.

در شرایط کنونی جهان وحدت ملی و آرامی و ثبات جامعه مثل آب و هوا ضروری می‌باشد کار ما از صلح آغاز شد و این کار را برای آرامش خلق عزیز انجام دادیم.

در این راستا احزاب سیاسی و سازمان‌های ملی باید هنگام ارزیابی مسائل سیاسی جامعه و ثبات سیاسی و تحکیم وحدت ملی محتاطانه قدم بردارند و در نظر داشته باشید که محک اساسی افکار ما سخن سنجیده و سازنده باشد و هر فرد جامعه باید بداند که وحدت ملی ستون‌های زرینی هستند که ساختار دولت را استواری می‌کنند و ما باید با زحمت سازنده این پایه‌ها را استوار نگه داریم.

ما باید بیش از پیش با روحیه بلند و تطبیق اهداف استراتژیک فعالیت کنیم دعای خیر مادران و پدران و پیشکسوتان راهنمای ما خواهد بود، بگذارید خورشید صلح، وحدت، محبت و برادری تا ابد بر آسمان تاجیکستان تابنده باشد، بگذارید اتحاد خلق تاجیک پاینده باشد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها