امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17585
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۱
تعداد بازدید: 91
«علی جاحد» فعال سیاسی یمنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در یمن اظهارداشت: نظام حاکم در ایران جمع بین دموکراسی ...

«علی جاحد» فعال سیاسی یمنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در یمن اظهارداشت: نظام حاکم در ایران جمع بین دموکراسی و اسلام است و از این نظر در سطح منطقه منحصر به فرد است.

وی افزود: نظام حاکم در ایران مبتنی بر اصول تغییر ناپذیری است که موضوع فلسطین نیز یکی از این اصول است.

این فعال سیاسی یمنی با اشاره به سفری که قبلا به ایران داشت، گفت: مردم ایران، مردمی آزاد هستند و من ملتی مانند آنان را که آزاد بوده و با دیگران نیز با انعطاف برخورد می کنند، ندیدم.

ملت ایران به مسائل منطقه ای آگاه است

جاحد در مورد حماسه مردمی ایران در انتخابات ریاست جمهوری اخیر  گفت: کاملا روشن است که نتیجه این انتخابات به مثابه همه پرسی مردمی بود که منجر به انتخاب حسن روحانی از متحدان جریان اصلاح طلبی ایران شد و این نشان می دهد که ملت ایران در خصوص مسائل و تحولات منطقه ای آگاهی داشته و به نیازهای مرحله کنونی واقف است.

وی در مورد بازتاب انتخابات ایران در بین ملت های عرب گفت: این انتخابات تصویر روشنی  از دموکراسی واقعی عرضه کرده و یک دستاورد موفقیت آمیز را به نمایش گذاشت و امیدواریم همه کشورها در این خصوص ایران را الگو قرار دهند به این معنی که امکان انتخاب شخصیت هایی نظیرحسن روحانی که از فرهنگی بالا برخوردار بوده و صاحب تحقیقات برجسته ای هستند، فراهم شود.

این فعال سیاسی یمنی با اشاره به فقدان دموکراسی در کشورهای عربی تصریح کرد: در کشورهای عربی که نام جمهوری دارند، دموکراسی واقعی وجود ندارد در مورد نظام های پادشاهی نیز وضعیت مشخص است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار