امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17588
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۱
تعداد بازدید: 71
به گزارش فارس، «جیمز کانینگهام» طی سخنانی در کابل اعلام کرد که شرط اصلی واشنگتن در گفت‌وگو‌های صلح افغانستان این است که طالبان نخست باید با واشنگتن ...

به گزارش فارس، «جیمز کانینگهام» طی سخنانی در کابل اعلام کرد که شرط اصلی واشنگتن در گفت‌وگو‌های صلح افغانستان این است که طالبان نخست باید با واشنگتن مذاکره کند.

به گزارش تلویزیون «لمر» افغانستان، سفیر آمریکا در کابل تهدید کرد که هرگاه طالبان شرط آمریکا را نپذیرد، واشنگتن با این گروه مذاکره نخواهد کرد.

وی تصریح کرد که مقامات کاخ سفید طی توافقی که با حامد کرزی در واشنگتن داشتند، قرار بود طالبان پس از مذاکره با آمریکا با شورای عالی صلح افغانستان گفت‌وگو کند.

وی هشدار داد که هر گاه طالبان برای آغاز مذاکره با آمریکا حاضر نشود، دفتر این گروه در قطر بسته خواهد شد.

این دیپلمات آمریکایی به سفر اخیر نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان به قطر اشاره کرد و گفت: «جیمز دابینز» به خاطر این که نمایندگان طالبان در دوحه به شرایط مذاکرات عمل نکردند، با آنان دیدار نکرد.

این دیپلمات ارشد آمریکا در عین حال گفت: دولت قطر قول داده است که دفتر طالبان در دوحه، نمایندگی سیاسی نبوده و طالبان نمی‌توانند از این دفتر برای جمع‌آوری پول و انجام حمله‌های تروریستی استفاده کنند.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا نیز به طالبان هشدار داده است که اگر طالبان مذاکرات را آغاز نکنند، دفتر قطر بسته خواهد شد.

در پی گشایش دفتر طالبان در قطر، دولت افغانستان مذاکرات امنیتی با آمریکا را به حالت تعلیق درآورد.

دولت افغانستان تأکید دارد که طالبان نخست با دولت افغانستان مذاکره کرده و سپس خارجی‌ها در این روند دخیل شوند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها