امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17592
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۱
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرنگار شبکه خبری العربیه در واشنگتن گزارش داد برخی از مقامات و اعضای کنگره آمریکا در تصمیم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرنگار شبکه خبری العربیه در واشنگتن گزارش داد برخی از مقامات و اعضای کنگره آمریکا در تصمیم باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا برای تسلیح معارضان سوری ابراز تردید کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، این مقامات گفته‌اند با توجه به شدت گرفتن خشونت علیه اقلیت‌های مذهبی که هم دولت بشار اسد و هم مخالفان سوریه به آن دست زده‌اند، تسلیح معارضان سوری به صلاح نیست.

آقای کریستوفر اسمیت، نماینده جمهوری‌خواه گفته است آمریکا باید در شرایطی به کشورها و نهادها کمک‌های مالی ارائه کند که مطمئن شود حقوق اقلیت‌های مذهبی آسیب‌پذیر رعایت می‌شود.

همچنین یک مقام  وزارت خارجه آمریکا که رهبری کمیسیون آمریکا در آزادی‌های بین‌المللی مذهبی را به عهده دارد روز سه‌شنبه خشونت علیه اقلیت‌های مذهبی در سوریه را در خلال یک جلسه استماع در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان تأیید کرد و گفت همه تأیید می‌کنند کمک‌های آمریکا به مخالفان بایستی حداقل منوط به احترام به حقوق اقلیت‌ها شود.

آقای جان ایبنر در این جلسه استماع گفت: «بذرهای نسل‌کشی این جنگ قابلیت پاکسازی این کشور از اقلیت‌های مذهبی‌اش را دارند.»

بنا به گزارش شبکه خبری العربیه، اعضای کنگره آمریکا به شدت درباره نحوه واکنش آمریکا به موضوع سوریه دچار اختلاف بودند.

داغ‌ترین بحث بین یک نماینده جمهوری‌خواه کنگره بود که می‌گفت دولت اوباما اقدامات کافی برای محافظت از مردم سوریه انجام نداده و یک نماینده دموکرات که معتقد بود آمریکا نمی‌تواند وارد جنگ دیگری بشود.

رندی ویبر، نماینده جمهوری خواه کنگره استدلال کرده آمریکا پس از جنگ جهانی دوم به دنیا قول داد هرگز فاجعه دیگری مانند هولوکاست رخ نخواهد داد. با این حال، «گری کونولی»، نماینده دموکرات کنگره به شدت مخالف نقش بیشتر آمریکا در جنگ داخلی سوریه بود.

سوریه از مارس 2011 صحنه ناآرامی بوده است. حمایت کشورهای غربی و برخی کشورهای عربی از تروریست‌های سوریه دامنه ناآرامی‌ها در این کشور را افزایش دادند.

تروریست‌های سوری از زمان آغاز ناآرامی ها در این کشور جنایات ریادی علیه مردم غیرسنّی سوریه مرتکب شده‌اند. به عنوان مثال، آنها یک پسر 15 ساله را به خاطر آنچه به زعم آنها کفر بوده سر بریده‌اند، دهها مسجد شیعیان و مسیحیان را آتش زده‌اند و یک روستای کامل مسیحی‌نشین را قتل عام کرده اند.

معاون کلیسیای مسیحیان سوریه در مصاحبه‌ای حدود دو ماه پیش گفت مسیحیان‌های سوریه از نظام بشار اسد حمایت می‌کنند، زیرا اگر مخالفان به قدرت برسند، اقلیت‌های قومی را قتل عام می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها