امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17595
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۱
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)، محمد اعظم‌خان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)، محمد اعظم‌خان در نشستی با مسئولان آستان قدس حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام گفت: از ابتدا علاقه زیادی به حضور در ایران داشتم و می‌خواستم انقلاب امام خمینی(ره) و انقلابیون را از نزدیک ببینم که امروز این موفقیت را به دست آوردم.

وی گفت: بیش از 40 سال در عرصه سیاست هستم و در عرصه‌های مختلفی از بنده استقبال شد، ولی استقبالی که در ایران دیدم، به شکل کاملی بود که نشان دهنده رفتار مؤمنان واقعی نسبت به دیگران است.

وزیر اوقاف ایالت اورتاپرادش هند به روابط ایران و هند اشاره کرد و گفت: روابط ایران با هند در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... خوب بوده و امید است این ارتباط همواره برقرار باشد.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام شده در راستای احقاق حقوق مسلمانان از دولت، ادامه داد: امروز متأسفانه اختلافاتی در میان مسلمانان به وجود آمده و عده‌ای، عده‌ دیگر را با بهانه‌های کاذبی چون کفار بودن می‌کشند.

اعظم‌خان ادامه داد: جنگ و جدال‌هایی میان شیعه و سنی به وجود آمده است که دولت تلاش دارد بسیاری از آنها را برطرف سازد و با کسانی که در این میان جنایت کرده، برخورد می‌کند.

وزیر اوقاف ایالت اورتاپرادش هند به نظام عادلانه حاکم در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: امروز در ایران که حکومت جمهوری اسلامی حاکم است، حقوق همه مردم رعایت می‌شود ولی شاهدیم که بسیاری از کشورهایی که ادعای حکومت اسلامی دارند، کمترین حقوق شهروندان و مسلمانان را رعایت نمی‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: بنده افتخار دارم که در دولتی حاضر شدم که هیچ گاه در برابر آمریکا زانو نزده است و در این عرصه مشقت‌های زیادی را متحمل شده ولی از هدف خود کوتاه نیامده است.

اعظم‌خان ادامه داد: شما باید تلاش کنید همچنان در مسیر ایجاد اتحاد در میان مسلمانان تلاش کنید و امید است دیگر دولت‌ها نیز همگام با شما در این عرصه گام بردارند.

وزیر اوقاف ایالت اورتاپرادش هند ادامه مقاومت اسلامی ایران برابر استکبار را ارزشمند دانست و تصریح کرد: مسلماً به دلیل مقاومت شما، آمریکا تا چند سال آینده در برابر شما زانو خواهد زد.

وی همچنین به پیشرفت‌های علمی ایران اشاره کرد و افزود: شما برادران ایرانی در مسیر آموزش علم و دانش حرکت می‌کنید. من به عنوان مسلمان هندی می‌گویم که شما در این عرصه گام‌های ارزشمندی برداشته‌اید و به همگان ثابت کردید که تربیت افرادی که بتوانند اهداف جامعه و نظام اسلامی را برآورده سازند، نقش مهمی در پیشرفت ملی دارد.

وزیر اوقاف ایالت اورتاپرادش هند ادامه داد: نظام حاکم بر هند، نظام جمهوری است، از این رو دولت نسبت به تبلیغات و فعالیت‌های دینی ادیان و مذاهب کاری ندارد. در این نظام، اگر مؤسسه مذهبی از سوی دین یا مذهبی راه‌اندازی شود،‌ دولت موظف است به آن کمک کند.

وی با بیان اینکه در این دولت برای مسلمانان کارهای زیادی انجام شده و تفاوتی میان شیعه و سنی نیست، ادامه داد: حوزه‌های علمیه شیعه و سنی این کشور، اگر در چارچوب قوانین دولت حرکت کنند، دولت نه تنها کاری با فعالیت‌های آنها ندارد، بلکه از آنها حمایت نیز می‌کند.
انتهای پیام/2258/ع
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها