امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۲۳:۰۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 176
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۰
تعداد بازدید: 417
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در بازار روز جاری در نتیجه رونق معاملات، بیش از یک درصد به ارزش شاخص ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در بازار روز جاری در نتیجه رونق معاملات، بیش از یک درصد به ارزش شاخص کل افزوده شد.

در معاملات روز جاری نمادهای بزرگ و اثر گذاربه گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در بازار روز جاری در نتیجه رونق معاملات، بیش از یک درصد به ارزش شاخص کل افزوده شد.

در معاملات روز جاری نمادهای بزرگ و اثر گذار بازار باعث شدند، پس از استراحتی چند روزه ، متغیرهای بورس تهران پر شتاب به سمت بالا حرکت کنند.

بر همین اساس شاخص کل امروز با رشدی 538 واحدی در عدد 40 هزار و 606 قرار گرفت. همچنین شاخص صنعت نیز 561 واحد صعود کرد. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 319 و یک هزار و 660 واحد رشد را ثبت کردند.

نمادهای سرمایه‌گذاری غدیر، پالایش نفت بندر عباس، هلدینگ پارسیان، پتروشیمی پردیس، پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی و پتروشیمی شیراز با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص، قدرتمندترین بازوهایی بودند که این متغیر را بالا کشیدند.

نمادهای سرمایه گذاری غدیر، ایران یاسا تایر، نورد آلومینیوم، صنایع شیمیایی سینا، پالایش نفت بندر عباس، بین المللی محصولات پارس و نفت بهران با بیشترین رشد قیمت در صدر معاملات امروز قرار گرفتند.

همچنین افزایش میل سرمایه گذاران به خرید سهام در بازار مثبت این روز باعث شد تا علاوه بر اینکه حجم و ارزش معاملات رشد کند، بیش از 82 میلیون سهم صف خرید در 10 نماد برتر تشکیل شود.

به این ترتیب نمادهای پاکسان، پالایش نفت بندرعباس، گلتاش، هلدینگ پارسیان، گروه صنعتی بارز و پتروشیمی فناوران طولانی ترین صف های خرید را داشتند.

این در حالی بود که امروز بازار با وجود سبزپوش بودن ، نمادهای قرمز را هم تجربه کرد. بر همین اساس بی اقبالی به نمادهای شهد، کاشی سعدی، دارویی لقمان، شکر شاهرود، شیشه همدان، کارتن ایران و سیمان سپاهان باعث شد، تا این نمادها با بیشترین کاهش قیمت مواجه شوند.

همچنین سهامداران نمادهای نوسازی ساختمان تهران، سرمایه‌گذاری البرز، بین المللی توسعه ساختمان، تولید محور خودرو، فیبر ایران، آلومتک و سرمایه گذاری رنا با تصمیم به خروج از این نمادها باعث شدند، تا سنگین ترین صفهای فروش در این نمادها تشکیل شود. هر چند حجم صفهای فروش در بازار امروز به 6میلیون سهم نرسید.

معاملات این روز ارزش بازار را از رقم 182 هزار میلیارد تومان عبور داد.

معامله گران 231 میلیون برگه سهم را داد و ستد کردند که ارزش آن بیش از هزار و 157 میلیارد ریال بود.

از این رقم حدود 600 میلیارد ریال متعلق به  نمادهای پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری غدیر، پالایش نفت بندرعباس، هلدینگ پارسیان،فولاد مبارکه، حق تقدم هلدینگ پارسیان و تولید اتومبیل سایپا بود.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها