امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17601
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۱
تعداد بازدید: 175
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان امروز پنج شنبه از آغاز مجدد روند گفت‌وگوها برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان امروز پنج شنبه از آغاز مجدد روند گفت‌وگوها برای پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا استقبال کرد اما با اشاره به سرکوب معترضان توسط دولت ترکیه هشدار داد که ارزش‌های دموکراتیک غیرقابل مذاکره هستند.

مرکل به پارلمان آلمان گفت: توافق هفته جاری برای پیشبرد درخواست عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا با احترام به حقوق بشر و اصلاحات سیاسی است و اگر در این زمینه اتفاقی رخ ندهد اتحادیه اروپا اقدامی نخواهد کرد.

مرکل تاکید کرد؛ نتیجه این توافق نشان می‌دهد که ترکیه یکی از شرکای کلیدی ما است اما ارزش‌های اروپایی از جمله حق اعتراض، آزادی عقیده، حاکمیت قانون و آزادی مذهبی همیشه معتبر و غیرقابل مذاکره هستند حتی در مورد ترکیه.

اعتراضات چند هفته اخیر مردم ترکیه به سیاست‌های دولت این کشور که با سرکوب نیروهای امنیتی مواجه شد موجی از انتقاد را از دولت رجب طیب اردوغان برانگیخت.

اتحادیه اروپا با پیشنهاد مذاکره درباره روند پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا موافقت کرد اما ترجیح داد آن را چند ماه به تاخیر بیندازد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها