امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17606
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۱
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز به نقل از برخی مقامات که نامی از آنها به میان نیاورده ادعا کرده است بازرسان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز به نقل از برخی مقامات که نامی از آنها به میان نیاورده ادعا کرده است بازرسان تسلیحات شیمیایی سازمان ملل پس از منع ورود به سوریه وارد ترکیه شده‌اند تا درباره استفاده احتمالی از این سلاح‌ها در جنگ داخلی سوریه تحقیقاتشان را ادامه دهند.

استفاده دولت بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی در منطقه «خان‌العسل» سوریه بخشی از هجمه‌های روانی و رسانه‌ای غرب در برابر دولت بشار اسد بوده است.

سوریه پیش از این با پیشنهاد سازمان ملل مبنی بر مجوز استقرار یک تیم تحقیقاتی در سراسر اراضی سوریه مخالفت کرده و گفته بود که این درخواست با آنچه سوریه از سازمان ملل خواسته مغایرت دارد.

دمشق، شورشیان برخوردار از حمایت خارجی را متهم کرده است که 19 مارس بر ضد غیرنظامیان در خان العسل از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده‌اند.

بر اساس گزارش رسانه‌های سوری بر اثر این حمله شیمیایی دست‌کم 25 نفر کشته و بیش از 100 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل 17 دسامبر با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل و دبیرکل این سازمان گفته بود شورشیان برخوردار از حمایت خارجی ممکن است بر ضد مردم سوریه از سلاح‌های شیمیایی استفاده و تلاش کنند دولت سوریه را در این زمینه مقصر جلوه دهند.

جعفری در این نامه گفته بود دمشق از این‌که دشمنان سوریه، سلاح‌های شیمیایی در اختیار گروه‌های مسلح قرار دهند و «بعد ادعا کنند که دولت سوریه از این سلاح‌ها استفاده کرده است بسیار نگران است.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها