امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17643
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۳
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، متن پیام رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور، در پی درگذشت حبیب معلمی شاعر دلسوخته اهل بیت بدین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، متن پیام رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور، در پی درگذشت حبیب معلمی شاعر دلسوخته اهل بیت بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم

در تاریخ اسلام، نام هنرمندان و شعرایی که با قلم و قدم خود، بر عزت اسلام و خواری دشمنان آن کوشیده اند مانند مهر تابانی موجب افتخار هنر و هنرمند بوده است.

کیست که در میان معارف دینی، نام حسان ابن ثابت و دعبل خزاعی را نشناسد و عظمت هنر آن‌ها برای تحریص مومنین به جهاد و مبارزه را در تاریخ افتخار آمیز اسلام ، درک نکرده باشد؟ هنری که به بیان رسول رحمت، شعاعی از آفتاب روح الامین در بصیرتی مومنانه بوده و باعث تثبیت و اقامه حق و سستی و اضمحلال جبهه باطل شده است.

بی تردید در تاریخ انقلاب اسلامی، نیز در میان هنرمندان و شعرایی که چنین نقش تاریخی را ایفا نموده‌اند، نام حبیب الله معلمی ، عطر و بویی دیگر داشت و لحظه‌های شهادت بسیاری از جوانان گلگون کفن این مرز و بوم به اشعار و نوحه‌های این شاعر درد آشنا و دلسوخته پیوند خورده بود.

روح بلند این شاعر اهل بیت امروز با «نوای کاروان» عشق همراه شد و جان شیدای او در میان شور و نوای قدسیان به خون جامگان «لشگر صاحب زمان (عج)» پیوست.

وظیفه خود می‌دانیم درگذشت این استاد شوریده و شاعر ارزشمند را به همه علاقمندان هنر دفاع مقدس تسلیت گفته و برای او از خداوند بزرگ غفران و رحمت مسئلت نمائیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها