امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1767
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۳
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، الهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، الهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت در سخنانی به عنوان اولین موافق کلیات لایحه توقف اجرای احکام خلع ید و قلع و قمع ورزشگاه‌ها و سایر تاسیسات و اماکن ورزشی تابع وزارت ورزش و جوانان، اظهار داشت: در این لایحه گفته شده حیثیت و جان و مال و حقوق از تعرض مصون هستند مگر در مواردی که قانون تجویز می‌کند.

وی افزود:‌این لایحه نسبت به اماکنی است که تاکنون ساخته نشده نه نسبت به اماکنی که در آینده قرار است ساخته شود، اماکنی که مشمول این لایحه می‌شوند، بیش از 2 هزار میلیارد تومان ارزش دارند، بنابر این اگر این لایحه تصویب شود، از خسارت بیش از 2 هزار میلیارد تومانی به بیت‌المال جلوگیری می‌شود اما اگر تصویب نشود، این خسارت به بیت‌المال وارد می‌شود.

در ادامه این جلسه محمد بیاتیان نماینده بیجار در مجلس نیز در سخنانی به عنوان دومین موافق کلیات لایحه مذکور، تصریح کرد: ورزش و توجه به نیاز ورزشی در همه سطوح و اقشار از نیازهای امروز در همه جوامع است و ورزش را می‌توان به عنوان یکی از شاخصه‌های اصلی سلامت قرار دهیم.

وی افزود: با وجود اقدامات انجام شده، باز هم با کمبود فضاهای ورزشی و سرانه ورزشی در سطح کشور روبرو هستیم، یکی از درخواست‌های ثابت مردم به ویژه قشر جوان، موضوع ایجاد فضاهای ورزشی است.

بیاتیان در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: اکثر اراضی ورزشی کشور طی سالیان گذشته به دلیل نیاز مبرم اهالی به فضاهای ورزشی، مورد استفاده ورزشی قرار گرفته واردات مربوطه در استان‌ها نیز اقدام به تجهیز این اماکن ورزشی کردند اما به دلیل عدم تثبیت مالکیت، با صدور احکام خلع ید و قلع و قمع مواجه شدند، اگر این لایحه به تصویب برسد، از خسارت 2 هزار میلیارد تومان جلوگیری می‌شود.

در پایان این جلسه حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده دشتستان در سخنانی به عنوان سومین و آخرین موافق کلیات لایحه مذکور، اظهار داشت: اگر به دولت اجازه داده شده که بهای زمین پرداخت شود و به طریقی مالک را راضی کند تا تاسیسات بنا شده تخریب نشود، آیا این به نفع مردم نیست؟

وی افزود: نمایندگان مجلس و دولت پیگیری‌های بسیاری در این زمینه داشتند تا این ورزشگاه‌ها در مناطق محروم در شهرستان‌ها ایجاد شود لذا اگر مشکلی به وجود بیاید، طبیعی است که باید فرصتی برای حل آن مشکل بین دولت و مالک ایجاد کنیم تا تاسیسات بنا شده از بین نرود.

موسوی‌نژاد اضافه کرد: وقتی تاسیساتی بدون عمد در زمینی که مالکی ادعای مالکیت کرده، ایجاد شد و ورزشگاه به وجود آمد، آیا بهترین حالت این نیست تا کاری کنیم که این ورزشگاه‌ها تخریب نشوند و مشکلی بین دولت و مالک ایجاد نشود؟

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها