امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17699
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۹
تعداد بازدید: 76
داریوش قنبری عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

داریوش قنبری عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به هفتم تیرماه سالروز شهادت شهید بهشتی و 72تن از یاران انقلاب، گفت: یکی از مصیبت‌هایی که در اوایل انقلاب انجام شد، ترور شخصیت‌های بزرگ و برجسته انقلاب بود که به این شکل از ما گرفتند.

وی افزود: برخی گروه‌ها در اوایل انقلاب مشاهده کردند که در بین مردم دیگر جایگاهی ندارند و به همین دلیل سعی کردند که با ترور، انقلاب اسلامی را نابود کنند ولی موفق نشدند و در عمل خودشان نابود شدند.

این فعال اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه شهید بهشتی شخصیت برجسته و کم‌نظیری داشت، خاطرنشان کرد: تحصیلات عالی در داخل و خارج کشور و آشنایی با علوم دینی و علوم روز باعث شد ایشان فردی آگاه و آشنا به مسائل باشد و از نفوذ خوبی بین دانشگاهیان برخوردار شود.

قنبری گفت: شهید بهشتی یکی از افراد اصلی در شکل‌گیری انقلاب اسلامی بودند که در تأسیس قوه قضاییه تلاش وافری کردند.

وی با اشاره به اینکه از ویژگی‌های اصلی شهید بهشتی دانش بالای ایشان بود، افزود: یکی از مشکلات کنونی قوه قضاییه ضعف دانش قضایی قضات است که باید با الهام از شخصیت شهید بهشتی دانش قضایی قضات افزایش یابد تا مشکلات قضایی به حداقل برسد.

عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس گفت:‌ فساد در قوه قضاییه باید از بین برود حتی یک مورد فساد در قوه قضاییه جمهوری اسلامی زیاد است و نباید وجود داشته باشد و باید سیستم نظارتی قویی برای برخورد با قضات خاطی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های شخصیتی شهید بهشتی حق‌طلبی بود، تأکید کرد: متأسفانه در قوه قضاییه روند بررسی پرونده خیلی طولانی است و این باعث از بین رفتن حقوق برخی از مردم می‌شود و به خصوص با تأکیدات دین اسلام بر حق‌الناس امید است که قوه قضاییه این مسئله را جدی‌تر پیگیری کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها