امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1770
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۳
تعداد بازدید: 190
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، نمایندگان رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز خود جزئیات ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، نمایندگان رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز خود جزئیات لایحه توقف اجرای احکام خلع ید و قلع و قمع ورزشگاه‌ها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع ورزش و جوانان را بررسی و تصویب کردند.

بر اساس ماده واحده لایحه مذکور از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون اجرای کلیه احکام قطعی خلع ید و قلع و قمع ورزشگاه‌ها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع وزارت ورزش و جوانان که در اراضی متعلق به غیر، احداث شده است برای مدت 2 سال متوقف می‌شود، وزارت ورزش و جوانان موظف است ظرف مدت مذکور با مالکین اراضی یاد شده به هر نحو ممکن از قبیل خرید اراضی، واگذاری زمین یا ملک معوض، صدور مجوز و واگذاری سهام توافق کند.

در تبصره یک این ماده نیز آمده است، در صورت عدم حصول توافق، بهای زمین بر اساس مقررات مواد 4 و 5 لایحه قانونی نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه‌های عمومی، عمرانی و نظامی دولت مصوب 17/11/1358 شورای انقلاب، تعیین، پرداخت و سند آن به نام دولت به نمایندگی وزارت مربوطه تنظیم می‌شود. در هر حال پرداخت بهای زمین به مالک نباید بیش از 6 ماه پس از اتمام مدت مقرر در متن ماده تجاوز کند. در غیر این صورت مفاد حکم از سوی مراجع قضایی اجرا می‌شود.

در تبصره 2 نیز آمده است اعتبارات موردنیاز را به گونه‌ای در لوایح بودجه سالانه کل کشور پیش‌بینی کند که تا پایان مدت یادشده اجرای این قانون تحقق یابد.

لایحه مذکور با 131 رای موافق، 15 رای مخالف و 16 رای ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها