امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17702
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۹
تعداد بازدید: 85
محمدمهدی عبدخدایی دبیر کل حزب فداییان اسلام در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به فرا رسیدن هفتم ...

محمدمهدی عبدخدایی دبیر کل حزب فداییان اسلام در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به فرا رسیدن هفتم تیرماه سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و 72 تن از یارانش اظهار داشت: اداره حاکمیت باید به صورت دینی باشد و احزاب تیم لازم برای اداره حاکمیت را تربیت می‌کنند؛ زمانی که انقلاب به پیروزی رسید دشمن تصور می‌کرد امام تیم ندارد در حالی که ایشان تیم سیاسی اجتماعی خود را از افراد زبده‌ای همچون آیت‌الله بهشتی، آیت الله خامنه‌ای، آیت الله هاشمی و شهید مطهری تربیت کرده بود و آنها اداره کشور را تحویل گرفتند و از این رو دشمن یک باره متوجه شد که امام برای قوه قضاییه، مجریه و مقننه تیم کارآمدی دارد.

دبیرکل حزب فداییان اسلام با بیان اینکه امام سال 25 به شهید مطهری درس افکار می‌داد، خاطر نشان کرد: منافقین 7 تیر به دنبال این بودند که دست امام را از تیم خبره‌اش خالی کنند و از این رو در اوج جنگ حساس ما با عراق درصدد نابودی مغز انقلاب برآمدند تا جنگ و انقلاب به صورت همزمان با شکست مواجه شود.

وی به نقش مدیران لایق پس از شهدای هفتم تیر و پیروزی‌های دوران دفاع مقدس از جمله بازپس گیری خرمشهر پس از رفتن بنی صدر اشاره کرد و یاد آور شد:هفت تیر از فجایع استکبار در کشورمان بود تا به این ترتیب جمهوری اسلامی را فشل کند.

عبدخدایی با اشاره به تفکرات حزبی و تشکیلاتی آیت الله بهشتی تصریح کرد: آیت الله بهشتی معتقد بود حزب معبد است و برای اداره کشور باید تیم قوی تربیت کرد.

وی در پایان به فراگیر نشدن احزاب در کشورمان پرداخت و افزود: احزاب از زمان مشروطیت نتوانستند در ایران برای خود جای پایی باز کنند و این به دلایل جامعه شناسانه برمی‌گردد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار