امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17703
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۹
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دریادار سیاوش جره معاون عملیات نیروی دریایی ارتش با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دریادار سیاوش جره معاون عملیات نیروی دریایی ارتش با اعلام این خبر گفت: دو فروند ناو موشک انداز این نیرو که ساخته دست توانمند متخصصان و جوانان ایرانی است و در سال های 82 و 85 به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شده‌اند برای اولین بار در قالب یک ناوگروه به بندر آستاراخان کشور روسیه اعزام شدند.

وی یکی از اهداف اعزام این ناوگروه را تحکیم روابط دوستانه بین کشورهای ایران و روسیه دانست و افزود: با توجه به اینکه دریای خزر، به عنوان دریای صلح و آرامش شناخته شده است، ضمن به نمایش گذاشتن اقتدار دریایی و ارتقا دانش و تجربه کارکنان جوان نیروی دریایی، اعلام پیام صلح و دوستی به سایر کشورهای حاشیه این دریا و مخصوصاً کشور روسیه از دیگر اهداف اعزام این ناوگروه به کشور روسیه است.

جره در ادامه خاطرنشان کرد: در مدت اقامت ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آستاراخان روسیه، علاوه بر بازدید از مراکز نظامی و بندری، با برخی مقامات و فرماندهان عالی رتبه نظامی نشست هایی برگزار خواهد شد.

در اوایل اردیبهشت ماه سال جاری ناوگروه روسی متشکل از یک فروند ناوشکن ضد زیردریایی آدمیرال پانتلنف و دو فروند ناو لجستیکی «پرسوت» و «آدمیرال نولسکوی» به منظور توسعه تعاملات دریایی این دو کشور در حوزه برقراری امنیت در دریا، وارد منطقه یکم دریایی ارتش بندرعباس شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها