امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17706
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۹
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «مرآة البحرین»، به نظر می‌رسد الگوی انتقال قدرت که به تازگی در قطر تجربه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «مرآة البحرین»، به نظر می‌رسد الگوی انتقال قدرت که به تازگی در قطر تجربه شده است در حد این کشور باقی نخواهد ماند و این مسئله شامل حال دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس خواهد شد.

منابع آگاه اعلام کردند که طرف‌های آمریکایی که نقش اساسی در تغییر قدرت در قطر را به عهده داشتند این بار این مسئله را در بحرین نیز اجرا خواهند کرد و از شیخ «خلیفه بن سلمان آل خلیفه» نخست وزیر می‌خواهند که به نفع «سلمان بن حمد آل خلیفه» ولیعهد بحرین از قدرت کناره گیری کند.

این منابع تأکید کردند که خلیفه بن سلمان که از دوران پایان حکومت نیروهای استعمارگر بریتانیایی بر جزیره بحرین تا کنون نخست وزیر این کشور بوده، واکنش کاملا متفاوتی با «حمد بن خلیفه» امیر پیشین قطر داشته است.

این منابع افزودند: با توجه به توانایی او در تحریک گروه‌های تندرو، بن سلمان تهدید کرده است با تسلیح گروه‌های حامی‌اش تمام کشور را به آتش خواهد کشید.

اخیرا نیز بن سلمان به عربستان سفر کرده و در آنجا نسبت به ناتوانی ولیعهد در به دست گرفتن قدرت هشدار داده و افزوده که با توجه به شرایط امنیتی کشور زمان بیشتری لازم است تا ولیعهد آماده شود و بتواند قدرت را به دست بگیرد.

منابع آگاه تأکید کردند که نخست وزیر بحرین همچنین پیشنهاد داده در صورتی که نیم میلیارد دینار به عنوان حق الزحمه به او داده شود به صورت داوطلبانه از قدرت کناره گیری خواهد کرد.

بر اساس قانون اساسی بحرین نخست وزیر به وسیله پادشاه کشور انتخاب می‌شود و پارلمان نمی‌تواند در انتخاب او هیچ نقشی داشته باشد.

«خلیفه بن سلمان آل خلیفه» 77 ساله عموی «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین و تنها نخست وزیر این کشور بوده که از سال 1971 و استقلال این جزیره تا کنون این مسئولیت را به عهده داشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار