امروز : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 25
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1772
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۳
تعداد بازدید: 173
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان و در جریان بررسی طرح انتزاع خدمات بیمه درمانی مددجویان روستایی و عشایری و شهرهای با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر از سازمان بیمه سلامت ایران و الحاق آن به کمیته امداد امام خمینی (ره)، در تذکری آئین‌نامه‌ای، این طرح را مغایر با ماده 38 قانون برنامه پنجم توسعه دانست و اظهار داشت: نمایندگان ادوار گذشته مجلس برنامه پنجم را بررسی کرده و به تصویب رساندند، قرار باشد ما با تصویب برخی قوانین، برنامه پنجم را دور بزنیم، قانون به درستی اجرا نمی‌شود و این کار نادرستی است، نباید باب شود که خلاف برنامه‌های توسعه مصوب، در مجلس قانون تصویب کنیم و برنامه‌های پنج ساله را دور بزنیم.

محمد‌رضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس در پاسخ به این تذکر آصفری گفت: موضوعی که شما مطرح کردید، نکته مهم و قابل تاملی است، اجازه دهید آن را بررسی کنیم.

در ادامه ایرج عبدی نیز در تذکری با اخطاری با استناد به بند 12 اصل سوم قانون اساسی، گفت: طبق قانون باید اقتصاد صحیح و عادلانه در کشور پی‌ریزی شود.

وی افزود: یک پی‌ریزی صحیح در موضوع بیمه سلامت در کشور انجام شده و امسال تازه سازمان آن ایجاد شده اما هنوز مقدمات کار فراهم نشده است ولی ما می‌آییم و قسمتی از بیمه را حذف می کنیم که این خلاف برنامه پنجم و قانون اساسی است، سازمان‌های بیمه‌گر باید دانش و علم لازم را برای کنترل هزینه‌ها کسب کنند و آنها وظیفه کنترل هزینه‌ها را دارند، ما نباید قسمتی از بیمه را حذف کنیم.

نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس نیز در تذکری آئین‌نامه‌ای گفت: آقای آصفری و عبدی که در قالب تذکر، در مخالفت با این طرح در جلسه علنی صحبت کردند، خودشان جزو طراحان و امضا‌کنندگان این طرح بودند.

قاضی‌پور همچنین گفت: بهداشت و درمان حتی فرصت ندارد به بیمارستان های تهران رسیدگی کند، چه برسد به بیمارستان‌های شهرستان‌ها و روستائیان و با این اقدام حق روستائیان و کشاورزان ضایع می‌شود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار