امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17721
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۹
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمهوری دموکراتیک خلق کره امروز، پنجشنبه اعلام کرد مقامات کره جنوبی صورت‌جلسه نشست بین دو کره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمهوری دموکراتیک خلق کره امروز، پنجشنبه اعلام کرد مقامات کره جنوبی صورت‌جلسه نشست بین دو کره در سال 2007 را افشا کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی یک سخنگوی کمیته اتحاد صلح‌آمیز دو کره در بیانیه‌ای تأکید کرد: «این گروه (حزب حاکم محافظه‌کار کره جنوبی) آبرویی برای سخن گفتن از اعتماد ندارد چرا که بی‌تأمل، حتی صورت جلسه نشست بین دو کره را ابزار دست سیاست کرده تا به منافع حزبی خود دست یابد.»

این سخنگو که نامی از وی برده نشده همچنین گفت صورت جلسه این نشست باید فوق محرمانه قلمداد شده و به عنوان اطلاعات فوق سری حفظ شود.

این سخنگو همچنین گفت: «این گروه محافظه‌کار پیشتر هم در تلاش برای فرونشاندن خشم عمومی یک بار دیگر با افشای صورت جلسه این نشست برای عموم با روه مو هیوم، رئیس جمهور اسبق کره شمالی مخالفت کرده بود.»

طبق محتوی افشا شده صورت جلسه نشست دو کره در سال 2007، آقای مو هیوم خواستار لغو پایبندی به مرزهای خط شمالی در دریای غربی شده بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار