امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17723
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۹
تعداد بازدید: 83
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سه گروه حقوق بشری اعلام کرده‌اند که اسلام‌گرایانی که در امارات عربی متحده به اتهام اقدام برای سرنگونی حکومت ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سه گروه حقوق بشری اعلام کرده‌اند که اسلام‌گرایانی که در امارات عربی متحده به اتهام اقدام برای سرنگونی حکومت دستگیر شده‌اند، به شکل سیستماتیک مورد بدرفتاری و شکنجه قرار می‌گیرند.

94 عضو گروه اسلام‌گرای موسوم به «الاصلاح» که با جنبش اخوان‌المسلمین در ارتباط است در امارات عربی متحده در پروسه محاکمه قرار دارند و دادگاه امنیت دولتی امارات قرار است روز دوم جولای، احکام آنان را صادر کند.

دیده‌بان حقوق بشر، سازمان عفو بین‌الملل و سازمان حقوق بشری الکرامه در بیانیه‌ای مشترک اعلام کرده‌اند که 22 دست‌نوشته از بازداشت‌شدگان دریافت کرده‌اند که در آنها از بدرفتاری سیستماتیک و شکنجه شکایت شده بود.

این سه گروه در بیانیه خود گزارش‌های مزبور را هم‌راستا با سایر گزارش‌های دریافتی از بدرفتاری با زندانیان در امارات عربی متحده دانسته و تصریح کرده‌اند که این امر سیستماتیک بودن بدرفتاری با زندانیان را در امارات عربی متحده نشان می‌دهد.

امارات از متحدان آمریکا در خاورمیانه است و کمتر دیده شده که به‌خاطر نقض حقوق بشر مورد انتقاد این کشور قرار گیرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها